Facebook Google+ Twitter

Zaniedbane człowieczeństwo

Zawołam Rozpaczliwie. Pomagajmy sobie wzajem. Władze zamiast Genderowania niech zajmą się tworzeniem przestrzeni życiowej przyjaznej i dla tych, których los potraktował nieprzyjaźnie.

https://www.facebook.com/tadeusz.sledziewski/posts/703822969664269

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zważcie tylko i popróbujcie sobie odpowiedzieć, dlaczego przez tyle tysiącleci ludziska popełniają te same błędy? Przecież czerpiąc wiedzę z doświadczeń przodków można ustalić co spowodowało rewolucje, wojny, prześladowania i wprowadzić taki ład, aby uniknąć takich samych reakcji, zachowań, które w przeszłości były przyczyną rozlewu krwi i ludzkich cierpień. Myślę, że to - właśnie jak wspominacie - żądza powiększania ilości pieniędzy i żądza władzy jest w naturze ludzkiej nie do pohamowania. I to w nich tkwi przyczyna ludzkich nieszczęść, to one są zakałą rodzaju ludzkiego. A wspiera je pycha i wiara w swoją siłę, która podpowiada człowiekowi, że kogo jak kogo, ale jego nikt nie zwycięży. A może, owo Heraklitejskie ścieranie się przeciwieństw jest nie do wyeliminowania z ludzkiego bytu, i gdy tylko ktoś, czy coś zadziała pozytywnie, to zaraz ktoś, czy coś zadziała w stronę przeciwną? - Nic tylko powiedzieć: "Oto wielka tajemnica".

Komentarz został ukrytyrozwiń

poprawka - pośrednikiem wymiany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie. To pieniądz sam się generujący rządzi światem, ludzmi i gospodarką. Pieniądz który pracuje na siebie i wypracowuje nowy pieniądz, a nie towary. A przecież pieniądz miał być i był od zawsze tylko średnikiem wymiany towarowej. Dziś chciwość ludzka i żądza powiększania ilości pieniędzy, pomnażania ich zniszczyła człowieczeństwo, morale i ludzkie uczucia.

A co do pomagania sobie, to właśnie usiłuję pomóc komuś coś zrozumieć, ale nie chce zrozumieć. A ja głową własną muru nie przebiję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto do czego doprowadziła degradacja ludzi i wartości w wyniku wielkich wojen i dążenia do nieograniczonej władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy takie miasto jak Szczecin nie stać na przeznaczenie nieużytkowanego budynku na mieszkania dla ludzi, którym w życiu się nie powiodło? Czy w ogóle ludzi nie stać na wspieranie słabszych? Dlaczego ludzi stać na budowę schronisk dla zwierząt bezdomnych, a uparcie trwają w niechęci pomagania istotom z tego samego gatunku? Budujemy obiekty służące do zaspokajania potrzeb komercyjnych, a nie chcemy pochylić się nad – w jakimś tam sposób – człowiekiem upośledzonym? Powinniśmy kierować się uczuciami – nawołują miłośnicy zwierząt. Ubolewamy nad losem zwierząt, a nieporadnego człowieka wyrzucamy z mieszkania na bruk. Jak ktoś źle traktuje psa, przetrzymuje w małej klatce, lub wiąże na krótkiej smyczy zostanie ukarany grzywną. A za wyrzucenie na bruk nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdy mieszkańcowi nie przysługuje prawo do mieszkania socjalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.