Facebook Google+ Twitter

Zaniedbane człowieczeństwo

Zawołam Rozpaczliwie. Pomagajmy sobie wzajem. Władze zamiast Genderowania niech zajmą się tworzeniem przestrzeni życiowej przyjaznej i dla tych, których los potraktował nieprzyjaźnie.

https://www.facebook.com/tadeusz.sledziewski/posts/703822969664269

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zważcie tylko i popróbujcie sobie odpowiedzieć, dlaczego przez tyle tysiącleci ludziska popełniają te same błędy? Przecież czerpiąc wiedzę z doświadczeń przodków można ustalić co spowodowało rewolucje, wojny, prześladowania i wprowadzić taki ład, aby uniknąć takich samych reakcji, zachowań, które w przeszłości były przyczyną rozlewu krwi i ludzkich cierpień. Myślę, że to - właśnie jak wspominacie - żądza powiększania ilości pieniędzy i żądza władzy jest w naturze ludzkiej nie do pohamowania. I to w nich tkwi przyczyna ludzkich nieszczęść, to one są zakałą rodzaju ludzkiego. A wspiera je pycha i wiara w swoją siłę, która podpowiada człowiekowi, że kogo jak kogo, ale jego nikt nie zwycięży. A może, owo Heraklitejskie ścieranie się przeciwieństw jest nie do wyeliminowania z ludzkiego bytu, i gdy tylko ktoś, czy coś zadziała pozytywnie, to zaraz ktoś, czy coś zadziała w stronę przeciwną? - Nic tylko powiedzieć: "Oto wielka tajemnica".

Komentarz został ukrytyrozwiń

poprawka - pośrednikiem wymiany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie. To pieniądz sam się generujący rządzi światem, ludzmi i gospodarką. Pieniądz który pracuje na siebie i wypracowuje nowy pieniądz, a nie towary. A przecież pieniądz miał być i był od zawsze tylko średnikiem wymiany towarowej. Dziś chciwość ludzka i żądza powiększania ilości pieniędzy, pomnażania ich zniszczyła człowieczeństwo, morale i ludzkie uczucia.

A co do pomagania sobie, to właśnie usiłuję pomóc komuś coś zrozumieć, ale nie chce zrozumieć. A ja głową własną muru nie przebiję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto do czego doprowadziła degradacja ludzi i wartości w wyniku wielkich wojen i dążenia do nieograniczonej władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy takie miasto jak Szczecin nie stać na przeznaczenie nieużytkowanego budynku na mieszkania dla ludzi, którym w życiu się nie powiodło? Czy w ogóle ludzi nie stać na wspieranie słabszych? Dlaczego ludzi stać na budowę schronisk dla zwierząt bezdomnych, a uparcie trwają w niechęci pomagania istotom z tego samego gatunku? Budujemy obiekty służące do zaspokajania potrzeb komercyjnych, a nie chcemy pochylić się nad – w jakimś tam sposób – człowiekiem upośledzonym? Powinniśmy kierować się uczuciami – nawołują miłośnicy zwierząt. Ubolewamy nad losem zwierząt, a nieporadnego człowieka wyrzucamy z mieszkania na bruk. Jak ktoś źle traktuje psa, przetrzymuje w małej klatce, lub wiąże na krótkiej smyczy zostanie ukarany grzywną. A za wyrzucenie na bruk nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdy mieszkańcowi nie przysługuje prawo do mieszkania socjalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.