Facebook Google+ Twitter

Zanim oddasz swój głos – wybory samorządowe 2010

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-11 19:12

Już 21 listopada czekają nas kolejne wybory samorządowe. By tym razem nie popełnić błędu, warto sprawdzić co przez te 4 lata robili nasi radni. Zamiast czytać ulotki, lepiej zajrzeć do internetu.

Wybory / Fot. PolskapresseWystarczy pogrzebać na stronach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy www.um.warszawa.pl, by dotrzeć do interesujących nas informacji. Znajdziemy tam protokoły z sesji, dowiemy się, kto aktywnie bierze udział w pracach urzędu. Pomocna może okazać się również zakładka „Radni” - przy nazwisku każdego z samorządowców zobaczymy nie tylko jego adres mailowy, ale także informacje odnośnie interpelacji, jakie zgłaszał podczas pełnienia urzędu.

Ta prosta metoda pozwoli nam uzyskać informacje o aktywności naszych „wybrańców”. Wystarczy spojrzeć na listę radnych, by zauważyć, kto i jakie interpelacje zgłaszał - lub nie zgłaszał. Niektórym radnym, m.in. Jolancie Gruszce, Mieczysławowi Królowi czy Marcinowi Hoffmanowi, cztery lata nie wystarczyły na to, by zgłosić jakiekolwiek zapytanie. Następnym krokiem, by sprawdzić czy nasi stołeczni radni nie zmarnowali danego im czasu jest wejście na stronę Rady Warszawy radawarszawy.um.warszawa.pl. Tam z kolei dowiemy się, kto najczęściej zjawiał się na sesjach. Jak podaje „Życie Warszawy” najsłabiej wypada tu opozycja.

Nieliczni radni założyli również własne strony internetowe, gdzie sami rozliczają się z obietnic wyborczych. Odnajdziemy tam informacje o wszelkich działaniach podjętych przez autora strony, warto jednak pamiętać, że mało kto pisze o tym, czego ze swych obietnic nie zrealizował. Nową formą prezentacji swoich osiągnięć jest gazetka. Platforma wydała już kilka takich projektów, które prezentują jakie inwestycje podjęto i zakończono w danej dzielnicy.

Jak czytamy w „Życiu Warszawy”, oryginalną ulotkę rozesłał do wyborców radny Maciejowski. Co w niej niezwykłego? Radny zamieścił tam także informacje o tym, czego nie udało mu się dokonać.

Do wyborów mamy jeszcze czas. Czas by zastanowić się nad tym, kto na nasz głos sobie zasłużył, a kto zdecydowanie nie. Warto poświęcić chwilę na to, by wejść do internetu i prześwietlić działalność obecnych radnych. W tym roku na żadną ulotkę się nie nabierzemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Warto! To jest prawda, że warto się zastanowić i dokonać mądrego wyboru. Nie ci są dobrzy, którzy nie mają swego zdania i tylko podnoszą rączkę wtedy kiedy ich wódz. Nie ci którzy obiecują gruszki na wierzbie, lecz ci, którzy działają!

Komentarz został ukrytyrozwiń
inga
  • inga
  • 18.10.2010 18:14

Ciężko się dowiedzieć czegokolwiek o radnych z Internetu. W poprzednich wyborach w lokalach wyborczych były wywieszone notatki o kandydatach, ale trudno kogoś wybrać tylko po "notce biograficznej". Radny z mojej dzielnicy (Ursynów), pofatygował się osobiście do każdego mieszkania, żeby chwilę porozmawiać i powiedzieć, czego udało mu się dokonać. Doceniam trud i na pewno będę na niego głosować (startuje z listy SLD, tej samej co mój faworyt na prezydenta Wwy -Olejniczak).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.