Facebook Google+ Twitter

Zanim przyjdzie jesień, podaruj jeszcze kilka wakacyjnych chwil

Lato powoli się kończy, wracamy z urlopów, w poniedziałek zacznie się rok szkolny. Dla wielu z nas tegoroczne wakacje są już wspomnieniem. Ale niektórzy wciąż na nie czekają.

 / Fot. mbUByć może niedaleko jest samotna osoba starsza, dla której radość wakacyjnych chwil pozostaje niespełnionym marzeniem.

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" co roku dokłada starań, by samotne osoby starsze mogły spędzić choć kilka chwil z dala od miasta i codziennych trosk. Tak jest i w tym roku. Od czerwca trwa akcja pod hasłem "Spełnij wakacyjne marzenie babci Heli".

- Latem samotność jest dla seniorów jeszcze trudniejsza: rośnie poczucie izolacji i stres z nią związany, wzrasta bierność i apatia. – mówi Joanna Jaworska, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu - Nawet jeden wakacyjny dzień może wiele zmienić.

- Dzięki pozyskanym funduszom i wsparciu darczyńców udało nam się tego lata zorganizować osiem jednodniowych wycieczek, na które zabraliśmy w sumie blisko 150 seniorów - mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji w Stowarzyszeniu „mali bracia Ubogich” - Otaczamy opieką prawie 300 samotnych osób starszych z Warszawy, Poznania i Lublina. Bardzo nam zależy, by każda z nich miała szansę na choć jeden dzień prawdziwych wakacji.

Świeże powietrze, zielone krajobrazy, życzliwa obecność innych, ramię, na którym można się oprzeć, dają radość i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Pozwalają na chwilę zapomnieć o niepełnosprawności i codziennych ograniczeniach:
- Na jedną z ostatnich wycieczek wybraliśmy się w krótki rejs statkiem po Wiśle - opowiada Joanna Jaworska - Kiedy nasza wolontariuszka pomagała pani Krysi, naszej niedowidzącej podopiecznej wsiąść na pokład, zaskoczył nas z tyłu komentarz jednego z pasażerów: "Po co ona płynie? Przecież ledwie idzie i nic nie widzi...". Szkoda, że nie zauważył, jak bardzo była podekscytowana tym wyjazdem i jak wiele radości sprawiła jej ta wycieczka. Dodała jej energii na kolejne dni. Nam nie potrzeba więcej, by uznać, że było warto.

Jeszcze możesz pomóc!

Do końca naszej wakacyjnej akcji pozostały dwa tygodnie - podkreśla Joanna Mielczarek - A przed nami wciąż największe wyzwanie tego lata - pięciodniowe Wakacje w Broku, małej i urokliwej miejscowości na Bugiem. Wyjazd, na który nasi podopieczni czekają najbardziej. Każdego roku udaje nam się zabrać tam blisko 30 seniorów. Dla naszych podopiecznych to często jedyna szansa na dłuższe wakacje poza miastem oraz niepowtarzalna okazja do spotkań i integracji z seniorami i wolontariuszami z innych miast.

 / Fot. mbU
"Dziękuję, że wypełniliście moją samotnię" - napisała w ubiegłym roku pod koniec pobytu w Broku osiemdziesięcioletnia pani Nina. Wciąż możemy pomóc wypełnić inne samotnie i zamienić pustkę czterech ścian w radość wspólnie spędzonych wakacyjnych chwil.

Szczegóły akcji na www.malibracia.org.pl/na-wakacje
Akcję można tez wesprzeć na www.siepomaga.pl/f/malibracia/c/898

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Agnieszko, wspaniała inicjatywa, godna wsparcia i podziwu. Życzę wszelkiej pomyślności w jej realizacji, oby znalazło się wiele dobrych serc. One mogą sprawić, że staruszki doznają choć trochę radości, a te chwile zostaną w ich wspomnieniach. Powodzenia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.