Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1760 miejsce

Zanim wybierzemy właściwą dietę

„Dieta” to pojęcie, które zwykle kojarzy nam się z wyrzeczeniami, wysiłkiem i przede wszystkim z odchudzaniem. W rzeczywistości jednak, większość naszych przekonań to pozory. Czym zatem jest dieta?

 / Fot. sxc.huWedług najkrótszej definicji specjalistów „dieta to konkretny sposób odżywiania, który jedynie domyślnie ma charakter zaplanowany.” Innymi słowy, jest to zestaw naszych codziennych nawyków żywieniowych, którymi możemy, lecz nie musimy świadomie sterować aby np. stracić na wadze. Samo odchudzanie, uparcie kojarzone z dietą i odmieniane przez wszystkie przypadki, jest w rzeczywistości jedynie jednym z możliwych skutków zmiany w naszym żywieniu.

Chociaż brzmi to aż nazbyt pięknie, to poprzez zawartość naszych talerzy możemy nie tylko chudnąć lub przybierać na wadze, ale też zwiększać naszą siłę, przedłużać życie, poprawiać koncentrację, wyleczyć się z chorób cywilizacyjnych, polepszyć samopoczucie, redukować stres, kontrolować nasz sen...

Jeśli jednak odpowiednia dieta może być tak pomocna, to dlaczego tak rzadko z niej korzystamy? Nasza niechęć związana jest z podświadomym utożsamianiem przez nas diety z wyrzeczeniami i wysiłkiem. Nie jest to utożsamienie bezpodstawne, gdyż zaplanowane odżywianie wymaga pewnych poświęceń, istnieje jednak możliwość ich zminimalizowania. Jeśli nie chcemy dokonać nagłej rewolucji na naszych talerzach i półmiskach, a dodatkowo nie lubimy, gdy to ktoś inny mówi nam co konkretnie i o której godzinie musimy zjeść, to doskonałym rozwiązaniem może być dla nas stopniowa zmiana diety poprzez korzystanie z grup produktowych.

Grupy produktowe, to bardzo ogólna klasyfikacja produktów spożywczych, które zamiast pełnić rolę konkretnej receptury (jak jest to w przypadku diety) pełnią rolę ogólnego przewodnika przez świat odżywiania. Tym samym zamiast narzucać konkretne rozwiązania, udzielają nam jedynie wskazówek, które możemy wykorzystać tak, aby jak najbardziej zminimalizować wszelkie nieprzyjemne dla nas elementy. Innymi słowy, jeśli chcemy przejść na dietę, ale boimy się, że nie podołamy wymaganiom kogoś, kto nie zna naszych gustów, to nie ma nic trudnego w tym abyśmy sami ułożyli sobie dietę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.