Facebook Google+ Twitter

Zanim zrobisz tatuaż, przemyśl to dwa razy

Według gazeta.pl jedna trzecia osób żałuje, że zdecydowała się na tatuaż, a około 37 proc. mężczyzn uważa go za odrzucający od nowo poznanej kobiety!

Nie od dziś wiadomo, że tatuaż jest związkiem na całe życie. Mimo to, atramentowe wzorki zawsze miały swoich zwolenników i przeciwników. Idąc warszawską ulicą, ciężko jest nie spotkać osoby z tatuażem, obojętnie kobiety czy mężczyzny. Informacja, że dla mężczyzn jest to czynnik obniżający atrakcyjność kobiety jest nieco szokująca, zwłaszcza w czasach, kiedy wszelkie ekstrawagancje stały się powszechnym sposobem wyrażenia własnego ja. Obok tatuaży, w pierwszej piątce czynników, obniżających kobiecą atrakcyjność, jest nieświeży oddech, palenie, piercing i obgryzanie paznokci. O ile przykry zapach z ust czy brzydka płytka paznokciowa są czynnikami ogólnie nieatrakcyjnymi, tak palenie czy tatuaże są bardzo często spotykane u mężczyzn, którzy jednocześnie nie pochwalają tego u płci przeciwnej.

Do tatuaży często mają zastrzeżenia również pracodawcy, chociaż i tak zwiększyła się ich tolerancja w ciągu ostatnich lat. Wzorów na ciele w widocznych miejscach nie powinny mieć osoby wykonujące zawód wymagający zaufania społecznego. Zabroniono ich mieć między innymi stewardessom. W Stanach Zjednoczonych według gazety.pl liczba zabiegów usuwających tatuaż ze względów zawodowych wzrosła w poprzednim roku o 32 proc. Pytanie, czy wynika to z nagłych zaostrzonych rygorów pracodawców, czy może kryzysu na rynku pracy.

Trzecim czynnikiem, który powinien odstręczać od zrobienia tatuażu, może być liczba osób, które żałują poddania się zabiegowi zdobiącemu. Około 30 proc. badanych nie zdecydowałoby się ponownie na ten zabieg, odmawiając go jednocześnie swoim dzieciom. W większości przypadków są to jednak mężczyźni, a nie odrzucone przez nich kobiety. Może wskazuje to na ogólną tendencję mężczyzn do zmian zdania lub gustu.

Tak czy siak, warto naprawdę się zastanowić przed zrobieniem tatuażu, choćby ze względu na jego długoterminowość. Owszem, są sposoby, aby się go pozbyć po kilku latach, ale bardzo często bolesne i kosztowne.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.