Facebook Google+ Twitter

Żanna Biczewska ponownie we Wrocławiu

Kompozytorka i pieśniarka ludowa Żanna Biczewska po raz drugi w tym roku wystąpi we Wrocławiu. Koncert rosyjskiej artystki odbędzie się 10 listopada.

Jej płyty rozchodzą się w milionowych nakładach, a koncerty niezmiennie przyciągają rzesze fanów. Podobnie było w czerwcu we Wrocławiu. Podczas koncertu Żanny Biczewskiej były chwile zadumy i wspólnego śpiewania oraz długie oklaski. Publiczność dziękowała artystce owacjami na stojąco. Po recitalu pieśniarka cierpliwie podpisywała płyty swoim polskim fanom. Już 10 listopada Żanna Biczewska ponownie wystąpi w stolicy Dolnego Śląska. Recital w Teatrze Muzycznym „Capitol” rozpocznie się o godz. 19.

Publiczność dziękowała owacjami i kwiatami. / Fot. materiały organizatorówŻanna Biczewska urodziła się 17 czerwca 1944 roku w Moskwie. Jest kompozytorką i pieśniarką ludową, znaną przede wszystkim z oryginalnych interpretacji rosyjskich ballad i romansów. Kolejnym znakiem rozpoznawczym artystki są niezwykłe wykonania ballad Bułata Okudżawy, którego nazywa swoim nauczycielem i ojcem chrzestnym. Żanna Biczewska gra na gitarze od siedemnastego roku życia – wtedy otrzymała w prezencie swój pierwszy instrument. Początkowo eksperymentowała z piosenką amatorską, studencką, turystyczną oraz poetycką. Aby rozwijać swój talent i umiejętności, uczęszczała do słynnej Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej i Estradowej w Moskwie.

Prawdziwa, ponadczasowa sztuka


Kariera Biczewskiej rozpoczęła się w 1971 roku. Artystka otrzymała wiele nagród w ZSRR. W 1973 roku została laureatką Państwowego Konkursu Artystów Estrady w Moskwie i wtedy też zaczęła koncertować w kraju, a także w całej Europie i Ameryce. Publiczności w paryskiej „Olimpii” pokochała ją – na jej koncertach w tej prestiżowej sali osiem razy z rzędu pojawił się komplet publiczności. Nie udało się to żadnemu przedstawicielowi tego stylu muzycznego. W 1989 roku na Międzynarodowym Konkursie w San Remo otrzymała, jako jedna z dwóch kobiet – obok piosenkarki country Joan Baez, tytuł „Złotej Gitary” za „wybitny wkład w świecie sztuk scenicznych”. W 1998 roku przyznano jej tytuł Narodowej Artystki Rosji, a już rok później Żanna Biczewska prowadziła swój autorski program „Od serca do serca” w radiu „Głos Rosji”.

Żanna Biczewska jest wielką sceniczną indywidualnością. Jak mówi: „Każdą piosenkę długo noszę w sobie, Żanna Biczewksa podczas czerwcowego koncertu we Wrocławiu. / Fot. materiały organizatorówobmyślam, pojawia się ona w mękach, jak dziecko... wkładam w nią cząstkę swojego serca”. W jej repertuarze znajdują się narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, przypowieści oraz utwory własnego autorstwa, jak „Bradiaga”, „Cziornyj woron” czy „Razłuka”. Jako jedyna pieśniarka tworzy i wykonuje swoje utwory w stylu folklor-country. Na jej wielką popularność składa się znakomity warsztat wokalny, unikalny styl i nastrój koncertów oraz odpowiednio dobrany repertuar.

W 1980 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Artystów Estrady w Poznaniu i od tej pory jej koncerty w Polsce mają dużą i wierną publiczność. Mick Jagger nazwał Żannę Biczewską „wyspą prawdziwej, ponadczasowej sztuki w oceanie współczesnej muzyki”. Warto choć raz udać się na tę wyspę i posłuchać rosyjskiej pieśniarki. Biczewska wystąpi 10 listopada we Wrocławiu, już po raz drugi w tym roku. Będzie jej towarzyszyć mąż Gienadij Ponomariow, który jest kompozytorem i autorem tekstów.Recital, podczas którego usłyszymy najsłynniejsze utwory artystki, odbędzie się w Teatrze Muzycznym „Capitol”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.