Facebook Google+ Twitter

Zaostrzenie ustawy medialnej na Węgrzech

Parlament Węgier przyjął w poniedziałek wieczorem rozwiązania zaostrzające i tak kontrowersyjną ustawę medialną. Jak podkreśla agencja dpa, nowe rozwiązania zwiększają jeszcze presję na prywatne stacje radiowe i telewizyjne.

Nadawcy prywatni nie będą się mogli ubiegać o pasma częstotliwości, jeśli mają długi wobec potężnej instancji nadzorczej mediów - Rady Medialnej. Długami mogą być zaległe opłaty, bądź grzywny, które Rada Medialna może nakładać na mocy ustawy z grudnia 2010 roku za treści, które uzna za niepoprawne.

Na mocy przyjętych obecnie uregulowań Rada Medialna będzie mogła co roku decydować, które państwowe stacje telewizyjne i radiowe mogą kontynuować działalność. Rządzący Fidesz uzasadnił to możliwymi problemami finansowymi. Produkcję wiadomości państwowych telewizji MTV i Duna-TV, radia i agencji prasowej MTI już w zeszłym roku scentralizowano w tzw. centrum wiadomości.

W państwowych mediach trwa fala zwolnień; w środę dziennikarze i personel techniczny mediów chcą przeciwko temu protestować w Budapeszcie.

Około 550 z 2 tys. pracowników państwowych mediów otrzymało już wymówienia. Jesienią pracę ma stracić kolejny tysiąc redaktorów i techników. Opozycja mówi o czystce.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.