Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2469 miejsce

"Zapach suszy" - mocny thriller Sekielskiego

"Zapach suszy" Tomasza Sekielskiego to pierwsza część trylogii "Susza". Najnowszy thriller autora opisuje świat, w którym władza ma najwyższą wartość.

okładka / Fot. Od deski do deskiZ prozą Tomasza Sekielskiego zetknęłam się przy okazji "Sejfu", który wywarł na mnie duże wrażenie. Dlatego byłam ciekawa nowej trylogii tego autora, który ma niesamowity zmysł obserwacji oraz umiejętność opowiadania historii. Liczyłam na mocne wrażenia i po raz kolejny się nie zawiodłam.

W Łazienkach Królewskich w Warszawie dochodzi do zamachu terrorystycznego. Jest wiele ofiar śmiertelnych oraz z ciężkimi obrażeniami. Kilka miesięcy wcześniej zostaje znaleziony martwy proboszcz z parafii na Kujawach. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Śledztwo zostaje przydzielone prokurator Agnieszce Ossowskiej, która niedawno wróciła z Kosowa, a obecnie jest na zesłaniu we Włocławku. Czy te dwie sprawy coś może łączyć?

"Zapach suszy" to thriller, w którym pokazane zostało zło w najczystszej postaci. Autor umiejętnie łączy ze sobą różne tematy, takie jak: pedofilia, homoseksualizm, handel żywym towarem, zmuszanie do prostytucji, wojna na Ukrainie, terroryzm. To świat, w którym siły łączą ludzie polityki, biznesu oraz kościoła. Książka skłania do refleksji na temat człowieczeństwa, obłudy Kościoła, zagrożenia terrorystycznego. Czytelnik zastanawia się, czy dużo nam brakuje do takiego obrotu spraw, jaki opisany jest w powieści, a może takie rzeczy już się dzieją, tylko o tym nie wiemy. Rodzi się pytanie, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla zdobycia władzy?

Sekielski, jako wytrawny dziennikarz, wykreował bohaterów z krwi i kości. Mają oni swoje wady i zalety, problemy, z którymi muszą się zmierzyć. Witold Rudzki - zadufany w sobie minister sprawiedliwości, który w pierwszej kolejności patrzy na swoje interesy, a nie dobro kraju, Agnieszka Ossowska - nieatrakcyjna i niesympatyczna pani prokurator, która nie stroni od alkoholu, a swoje nieudane życie osobiste zastępuje pracą, Karolina Van der Oord - bizneswoman, właścicielka kliniki urody, banku i udziałów operatora, Oksana - 16-letnia Ukrainka, jedna z ofiar, której współczułam, że spotkał ją tak okrutny los. Waloru lekturze oddają także drastyczne opisy - tortur czy gwałtów (bez nich powieść nie byłaby tak wiarygodna).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.