Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6211 miejsce

Zapadł wyrok w sprawie brutalnego morderstwa brytyjskiej studentki

Amanda Knox i Raffaele Sollecito zostali uznani za winnych śmierci brytyjskiej studentki Meredith Kercher. Knox spędzi w więzieniu 26 lat. Jej były chłopak - 25. Sprawa morderstwa w Perugii od dwóch lat elektryzowała amerykańskie i brytyjskie media.

Na zdjęciu Amanda Knox i jej prawnik / Fot. PAPZabójstwo brytyjskiej studentki z 2007 roku wstrząsnęło studenckim miastem. Do tej pory Perugia była uważana za miasto pokoju, gdzie razem żyją studenci różnych kultur i narodowości.

Knox i Kercher były na wymianie studenckiej we Włoszech i mieszkały razem. Do morderstwa doszło w nocy z 1 na 2 listopada 2007 roku. Do budynku, w którym mieszkały dziewczyny przyszli Sollecito, Knox i Rudy Guede (trzeci z oskarżonych w tej sprawie, skazany w oddzielnym procesie na 30 lat więzienia - przyp. red). Cała trójka była najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. W domu zastali Meredith Kercher. Brytyjka zginęła, bo jak ustalili śledczy nie chciała wziąć udziału w orgii.

Wyrok sądu został ogłoszony z piątku na sobotę. Po 14-godzinnej naradzie sędziowie uznali Amande Knox i Raffaele Sollecito za winnych zabójstwa Meredith Kercher. Zaraz po ogłoszeniu wyroku Knox wybuchnęła płaczem szepcząc, że to niemożliwe. - W pierwszej chwili, tak na gorąco szanuje wyrok sądu, co dalej, jeszcze nie wiem, najpierw muszę spotkać się z Amandą - mówił zaraz po ogłoszeniu wyroku zgromadzonym dziennikarzom Luciano Ghirga, adwokat Amandy. Wyroku nie chciał komentować Luca Mauri, obrońca Sollecito.

Raffaele Sollecito i Amanda Knox za zabójstwo zostali skazani na 25 lat więzienia. Sąd zasądził również dodatkowy rok więzienia dla amerykanki za składanie fałszywych zeznań w pierwszej fazie śledztwa. W wyniku jej zeznań do więzienia trafił Patrick Lumumba. Ma ona również zapłacić kongijskiemu muzykowi 40 tysięcy euro odszkodowania. Lumumba był obecny podczas odczytywania wyroku. Dla znanego w Perugi muzyka orzeczenie sądu jest ostatecznym potwierdzeniem, że nie miał on nic wspólnego z morderstwem Kercher.

Zadowolenia z ogłoszenia wyroku nie krył Francesco Maresca, który w procesie reprezentował rodzinę Meredith. - Z pewnością jest to bardzo dobry wyrok, który jest satysfakcjonujący. Wyrok jest sprawiedliwy i zadowala on jak sądzę rodzinę Meredith - mówił do dziennikarzy zaraz po procesie adwokat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.