Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22431 miejsce

Zapadł wyrok ws. seksafery w Samoobronie. Lepper wolny, kara dla Łyżwińskiego mniejsza

Współautorzy: Paweł Kaliński

Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił w całości wyrok dla Andrzeja Leppera, a wyrok dla Stanisława Łyżwińskiego zmniejszył do 3,5 roku.

Andrzej Lepper / Fot. Błażej Pajda, GNU 1.2, wikipedia.plŻądanie i przyjmowanie korzyści o charakterze seksualnym od działaczek Samoobrony oraz usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego - to zarzuty, które prokuratura postawiła Andrzejowi Lepperowi. Jednak nie jest on jedynym oskarżonym w ramach seksafery. Stanisław Łyżwiński ma na swoim koncie aż 7 zarzutów, w tym zgwałcenie kobiety ubiegającej się o stanowisko wójta.

Sąd pierwszej instancji w Piotrkowie Trybunalskim uznał obu działaczy Samoobrony za winnych i skazał Andrzeja Leppera na 2 lata i 3 miesiące więzienia, a posła Łyżwińskiego na 5 lat. Obrońcy oskarżonych złożyli apelację. Sąd apelacyjny w Łodzi uwzględnił odwołanie, uchylając w całości wyrok dla Andrzeja Leppera, a karę dla Stanisława Łyżwińskiego zmniejszając do 3,5 roku.

Po ogłoszeniu korzystnego wyroku Lepper nie krył satysfakcji, wyrażał jednak także ubolewanie nad decyzją sądu ws. Łyżwińskiego. Szef Samoobrony dodał, że w tej sprawie najbardziej bulwersujące jest wykorzystać dobra małego dziecka. To piętno na dziecku Anety Krawczyk może pozostać na długo - stwierdził Lepper.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kilka lat sądowych bojów, medialnych sensacji i.......no właśnie, co ten wyrok oznacza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 30.03.2011 19:21

Myślę ,że kara Leppera nie ominie .Błędy proceduralne z pierwszej instancji zostaną naprawione i tyle. Cała procedura sądowa narazi pokrzywdzone do kolejnego stresu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zjadliwy
  • Zjadliwy
  • 30.03.2011 13:41

Ja bym osobiście widział lepszych kandydatów do oglądania świata przez kratki. Np. cynicznego typka (skądinąd "lewicowego"), który zaprosił jankieskich zbirów do urządzania w Polsce "Guantamo-bis". Albo szmondaków notorycznie podsuwających państwowe kęsy wiecznie nienażartej kościelnej ośmiornicy. O, to by była sprawiedliwość! Ale, póki co, zajmijmy się Lepperem - dyżurnym "very bad guy'em" polskiej polityki. Tak najbezpieczniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.