Facebook Google+ Twitter

Zapal światełko na znak solidarności z ofiarami przemocy domowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 14:49

Stowarzyszenie Damy Radę zachęca do zapalenia dziś o 21 światełka w oknie. Ma ono być znakiem solidarności z osobami a w szczególności dziećmi, które padły ofiarą przemocy domowej. Stowarzyszenie Damy Radę jest organizatorem akcji "Stop przemocy domowej".

Jak podkreśla prezes stowarzyszenia Beata Mirska, zapalona w oknie lampka będzie świadectwem, iż w danym domu nie stosuje się przemocy wobec bliskich. Jej zdaniem zaproponowane przez ministerstwo pracy i polityki społecznej wprowadzenie do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zakazu bicia dzieci to krok we właściwym kierunku. - Są inne, lepsze metody wychowawcze, zatem nie trzeba stosować kar fizycznych - zaznacza Beata Mirska.

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się doniesienia o wielu przypadkach znęcania się nad dziećmi. 19 maja zarzuty śmiertelnego pobicia 3,5- letniego chłopca - syna swojej konkubiny oraz znęcania się nad nim usłyszał Mariuszowi V. Z kolei 22 maja do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie z ciężkim urazem głowy trafiła dwumiesięczna Amanda. Jej ojcu postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.