Facebook Google+ Twitter

Zapal znicz Legioniście

W stulecie powstania Legionów Polskich z ciekawą inicjatywą edukacyjna wyszło Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Każdy może przyłączyć się do akcji, poznać historię Legionów, sylwetki Legionistów i zapalić wirtualny Znicz.

 / Fot. Zrzut ekranuIdea jest prosta. Wystarczy wejść na stronę Muzeum Piłsudskiego i w specjalnej aplikacji zapalić wirtualny Znicz. Można zapalić Znicz konkretnemu Legioniście - postarano się o specjalną wyszukiwarkę - lub wylosować.

Akcję Muzeum poparł ZHP - Dołącz do akcji „Zapal wirtualny znicz Legioniście” i spraw, aby w roku Stulecia Legionów Polskich, żaden legionista nie został zapomniany! - napisano na stronie Związku Harcerstwa Polskiego. Będzie to znakomita okazja dla młodych druhen i druhów przypomnienia kawałka naszej historii, i historii harcerstwa, gdyż wśród legionistów służyli także harcerze. Wystarczy wspomnieć chociażby o założycielu legendarnej Czarnej Trzynastki Józefie Grzesiaku.

Poprzez stronę Muzeum można także sprawdzić, czy któryś z naszych przodków nie służył w Legionach. Wystarczy wpisać imię i nazwisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.