Facebook Google+ Twitter

Zapalą znicz dla PZPN

24 października w całej Polsce odbędzie się akcja "Znicz – zapal światełko dla PZPN". To niemy sprzeciw kibiców wobec działań związku.

O godzinie 13 na terenie całego kraju sympatycy futbolu rozpoczną zapalanie zniczy pod Okręgowymi Związkami Piłki Nożnej i innymi miejscami związanymi z polską piłką. Akcja potrwa do końca dnia.

Akcja "Znicz – zapal światełko dla PZPN" organizowana jest w ramach inicjatywy koniecpzpn.pl, która w niedługim czasie nabierze osobowości prawnej jako Stowarzyszenie Obrońców i Sympatyków dla Polskiej Piłki.

– Po spektakularnym sukcesie akcji pod nazwą "Pusty Stadion" jesteśmy przekonani, że również ta inicjatywa spotka się z pozytywnym przyjęciem społeczeństwa. Prowadzimy intensywne działania promocyjne i zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej piłki, aby w tym dniu dali wyraźny sygnał zarządowi PZPN, że swój sprzeciw wyrażają kibice z krwi i kości, a nie tylko użytkownicy internetowego forum – mówi Filip Gieleciński, rzecznik Stowarzyszenia.

Sprzeciw wobec PZPN wyraża coraz więcej osób prywatnych oraz firm. Swoje reklamy związane z reprezentacją Polski wycofało Tyskie, Śnieżka, Bank Zachodni WBK i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa. Firmy nie chcą, aby ich logo pojawiało się obok negatywnych doniesień związanych z polską reprezentacją.

W odpowiedzi na bieżące wydarzenia powstają również prześmiewcze animacje, jak ta przygotowana przez serwis aukcyjny fruli.pl, w której namawia się, aby „wykopać buraki z PZPN” czy kontrowersyjne piosenki, jak „Pusty Stadion” Grupy Otwartej.Organizatorzy akcji Znicz wierzą, że setki płonących świateł, będą wyrazem tego, co kibice sądzą o rujnowaniu polskiej piłki przez PZPN. Jednocześnie mają nadzieję, że kolejne osoby przyłączą się do protestu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Będę czytać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszamy jutro na ogólnopolską relację z akcji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe:D Śmieszny jest:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://tnij.org/pzpn_wyrywaj_buraki tu macie baner fruli do akcji!:D Dobra rzecz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.