Facebook Google+ Twitter

Zapaść finansowa łódzkiej policji?

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi posiada środki na funkcjonowanie tylko na I kwartał tego roku – poinformował we wtorek na posiedzeniu Komisji Ładu Społeczno-Prawnego Rady Miejskiej komendant wojewódzki Marek Działoszyński.

 / Fot. Ewelina KoperJak twierdzi Maria Maciaszczyk, dyrektor gabinetu prezydenta Łodzi, na razie nie ma możliwości dofinansowania łódzkiej policji z budżetu miasta. Mimo to radni z Komisji Ładu Społeczno-Prawnego podjęli stanowisko w tej sprawie. – Wiemy, że nasz apel nie ma mocy sprawczej, jeżeli prezydent Łodzi go nie poprze, ale należy zaznaczyć, że problem istnieje – mówi Jarosław Berger, przewodniczący komisji.Prezydium Komisji Ładu: Kazimierz Kluska, Jarosław Berger i Sebastian Tylman / Fot. Ewelina Koper

Rajcy postulują o:
- przeznaczenie 2 mln zł z rezerwy celowej budżetu miasta na remont II komisariatu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Ciesielskiej, by uchronić jednostkę przed zamknięciem jej przez Państwową Inspekcję Sanitarną,
- zwiększenie o 200 tys. zł środków przeznaczonych na służbę ponadnormatywną do kwoty 800 tys. zł
- uwzględnienie środków na zabezpieczenie imprez masowych o charakterze międzynarodowym (głównie tegorocznych prestiżowych dla Łodzi obchodów 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto oraz Mistrzostw Europy w koszykówce i siatkówce).

Radny Dariusz Joński, członek komisji uważa też, że prezydent Łodzi powinien jak najszybciej zwrócić się do premiera Donalda Tuska z prośbą o dofinansowanie zabezpieczenia ww. imprez.

Kierownictwo KWP i KMP w Łodzi m.in. komendanci wojewódzki M. Działoszyński i miejski J. Wołoszyński / Fot. Ewelina KoperPolska policja finansowana jest głównie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki na funkcjonowanie służb mundurowych mogą przeznaczyć również samorządy, m.in. na doposażenie i remont komisariatów, zakup samochodów, pokrycie kosztów wypracowanych przez policjantów nadgodzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.