Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1987 miejsce

"Zapasy z życiem" Eric–Emmanuel Schmitt

"Zapasy..." to książka o odkrywaniu swojej wewnętrznej siły, o walce duchowej i intelektualnej, toczącej się w życiu każdego człowieka.

O odkrywaniu siebie, dzięki drugiemu człowiekowi / Fot. fot. Karolina HermannHistoria życia

Jun to młody chłopak. Brak prawdziwego dzieciństwa i relacji z rodzicami powodują, że rozpoczyna samodzielne życie. Wychowuje się z dala od swojej rodziny. Próbując zarobić na życie, trafia na ulicę, gdzie sprzedaje gazety. Nie tęskni za rodzicami. Nigdy nie rodzi się w nim myśl odszukania pozostałych członków rodziny.

Relacje z innymi

Od pewnego czasu na drodze staje mu człowiek powtarzający, cięgle to samo zdanie "widzę w tobie grubego gościa". Jednak on wychudzony, opuszczony przez innych, zagubiony i zatroskany o swój byt nie ma najmniejszej ochoty słuchać tego typu uwag. Wyśmiewa przechodnia, zupełnie nie przyjmując do siebie jego słów. Napotkany człowiek okazuje się mistrzem sumo. Chłopakowi sprzedającemu gazety pomimo jego sprzeciwów wciska bilet – zaproszenie na pokaz sztuk walki.

Wiara to podstawa

W efekcie codziennej wymiany zdań dziesięcioletni chłopiec daje się przekonać, by wstąpić do szkoły dla sumoków. Nieznajomy przechodzień okazuje się doskonałym mistrzem i przewodnikiem po filozofii zen. Dzięki zagłębieniu się w historię swojego życia, odnalezieniu ciszy i spokoju, kosztowania z daru kontemplacji, mistrz pokazuje uczniowi jak wielka drzemie w nim siła. Prowadzi do zintegrowania jego osobowości, otwierając dzięki temu furtki do szczęśliwego życia.

Rachunek sumienia ?

W osobie Juna odnaleźć może się każdy z nas. Nawet pomimo doskonałych relacji z otaczającymi nas osobami okazać się może, że jest ktoś, komu powinniśmy wybaczyć. Książka doskonale zachęca do refleksji nad własnym życiem. Publikacja ta mobilizuje również do weryfikacji planów życiowych. Jun początkowo obawia się wszelkich nowych relacji, boi się odrzucenia, nie wierzy w prawdziwą miłość, dopiero praktyki i ćwiczenia sumo sprawiają, że zaczyna akceptować siebie i innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.