Facebook Google+ Twitter

Zapchaj skrzynkę Rzecznika - internauci protestują!

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Polacy są oburzeni wypowiedzią Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, dotyczącą Ewy Kopacz. Sprzeciw jest dość nietypowy, w internecie powstała nowa akcja społeczna.

RPO - Janusz Kochanowski / Fot. PAPPrzypomnijmy: Kochanowski zagroził Minister Zdrowia Ewie Kopacz, że jeżeli do poniedziałku nie będzie decyzji w sprawie zakupu szczepionki przeciwko epidemii grypy to złoży doniesienie do prokuratury. Według rzecznika brak reakcji ze strony rządu może narazić obywateli na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Po wypowiedzi Pana Rzecznika na fora internetowe i w komentarzach do artykułów
prasowych zaczęły pojawić się wpisy oburzenia na działanie biura rzecznika.

Na blogu powstała propozycji wysyłania listu do Rzecznika Praw Obywatelskich ze sprzeciwem wobec jego zachowania. W listach opublikowanych na blogu czytamy między innymi: "Uważam, że Pana wypowiedzi są bulwersujące i nieodpowiedzialne. Wkroczył Pan w kompetencje o których nie ma Pan pojęcia. Mogę tylko domniemywać, że uległ Pan wpływom osób równie nieodpowiedzialnych jak Pan" - pisze internautka podpisująca się jako Farmaceuta.

Inna osoba napisała również: " Instytucja i stanowisko jakie Pan prezentuje powinna zawsze budzić poczucie sprawiedliwości, przestrzegania ludzkich praw, a także nadziei, jednak wygląda na to, że chce Pan zostać teraz Rzecznikiem Praw farmaceutycznego terroru jakiemu uległo większość państw. Można jedynie spekulować jak wysoka mogła być cena za którą człowiek jest zdolny zaprzedać taki prestiż i bycie uważanym za ostatnią deskę ratunku w tym skorumpowanym systemie."

Wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich można wysłać przez stronęWybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

A teraz jest chory i finał

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiecej ludzi umiera na "zwykłą" grypę a raczej powikłania po niej więc po co ten szum, trzeba dofinansować przemysł farmaceutyczny ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.11.2009 18:10

Przez tą burzę medialną jaka się rozpętała wokół szczepionki, przemysł farmaceutyczny zaciera ręce. Resztę niech każdy sam sobie dopowie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak nie było doniesienia do prokuratury... link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 13:21

bo Pani Alicja uważa, że decyzje polityków mają na uwadze zdrowie obywateli?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 13:19

Przemysł farmaceutyczni i inne temu podobne są w większej części wspierane przez partię Liberalną, ale to tylko ciekawostka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś trudno mi dostrzec w tych działaniach (wypowiedziach) coś co nazywałoby się odpowiedzialnością za zdrowie, za to jest mnóstwo oskarżeń i absolutnie tu zbędnej polityki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to tylko luźne skojarzenia w związku ze zdaniem: "FDP jest często postrzegana jako silnie związana ze szwajcarskim biznesem, w szczególnością ze środowiskiem bankowym i firmami farmaceutycznymi." Nie mnie jednak to oceniać, bo nie znam szwajcarskiej sceny politycznej. Niemniej dziękuję za odpowiedź, bardzo mnie ciekawiło, jak Pan to łączy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 13:13

widzi Pan jestem przeciwny pederastom i lesbijką, jak niestety mniejszość moich kolegów, ale stanowimy bardzo liczną grupę. Panie RG proszę nie przyrównywać PO do mojej partii. U nas nie są w modzie korupcje, brak patriotyzmu czy cudotwórstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyszła mi do głowy refleksja, że PO jest postrzegana przez niektórych identycznie, jak FDP. Ba, jej szwajcarski odpowiednik jest nawet bardziej radykalny (stosunek do małżeństw homoseksualnych i miękkich narkotyków) - jak Pan się tam uchował... - żeby nie było, że coś sobie wymyśliłem - link - pański komentarz z 11:23

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.