Facebook Google+ Twitter

Zapiski Józefa K.(owalskiego) z roku dwa tysiące siódmego

Nie mam pojęcia kiedy to się stanie. Może za chwilę, jutro, za miesiąc. Skąd niby mam wiedzieć?! Panie, przyjdą zapukają o 6 rano, wejdą, wywleką z łóżka nie mówiąc nic.

22 kwietnia

Nie mam pojęcia kiedy to się stanie. Może za chwilę, jutro, za miesiąc. Skąd niby mam wiedzieć?! Panie, przyjdą zapukają o 6 rano, wejdą, wywleką z łóżka nic nie mówiąc. No spodziewał byś się pan?! Myślisz pan, że uprzedzą człowieka?! Skąd! Tam gdzieś zażyczą sobie, podpiszą, zamkną. Nikt nikogo o nic nie pyta. No bo i po co? A co niby ty masz do powiedzenia? Nikt z nas się nie liczy. Nikt z nas – bez układów, grubych portfeli, znajomości na szczeblach ministerialnych. Oni cię zgniotą, wydadzą wyrok na konferencji prasowej zanim jeszcze zdążą zamknąć za tobą kraty.

23kwietnia

Panie – dzisiaj to nie ma co się wychylać. Czy w tym kraju można zarabiać? Oczywiście, że można panie, ale tylko do pewnego momentu! Lepiej ponad normę się nie wychylać, bo i po co? Przyjdą, zaczną węszyć aż coś znajdą, zamkną interes. Panie nie ma łatwo! Zresztą, żeby się przyczepili nie musisz nikomu za skórę zachodzić, wystarczy, że masz więcej niż inni. Zresztą zawsze znajdzie się jakiś powód żeby cię przymknąć. Jeśli nie złamią ciebie, złamią kogoś z twoich bliskich! Jak ciebie to pół biedy panie. A co jeśli kogoś zupełnie postronnego, który jest dla ciebie wszystkim? Oni wiedzą gdzie zadać coś żeby bolało najbardziej.

24kwietnia

Co policja? Pomoże? Tak panie, pomoże, ale jak jej wygodnie będzie. Jak masz tam gdzie kogoś, to i może pomogą inaczej to trudno z nimi. A po co taki ma się wychylać panie, „za takie marne grosze? To jest typowe! Tylko idiota by nadstawiał swoją głowę!”. Do kogo pójdziesz? Gdzie? Do jakiej prokuratury? Jakiego sądu? A te wybory co chwila to się nie liczą? Co chwila musiałbym zmieniać poglądy, żeby ludzie wiedzieli. Dzisiaj chodzić do kościoła jutro nie kłaniać się księdzu. Dzisiaj mi pomogą jutro już nie, bo jasna cholera moje poglądy są niepoprawne polityczne w tej kadencji Sejmu. A zresztą, te posły i tak mają gdzieś ten jakiś światopogląd, co chwila inny jak chorągiewka. Byle był zgodny z ideologią koryta.

25 kwietnia

Przyszli. Jak zwykle w nieodpowiednim momencie, kiedy się nie spodziewałem. Przewrócili mieszkanie do góry nogami. Żona i dzieci patrzyły jak mi kajdanki zakładają. Wyprowadzili mnie skutego, ale był wstyd przed sąsiadami. Pełno kamer stało na podwórku. Cholera nie spodziewałem się. Mogłem wczoraj wieczorem telewizor włączyć – podobno był reportaż o jakichś tam biznesmenach, że to niby mieli powiązania z mafią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.