Facebook Google+ Twitter

Zapiski zmartwionego patrioty

Źle się dzieje w naszym państwie. Nie wiadomo, co zrobić, aby odwrócić bieg wypadków.

Brama Królewska w Szczecinie / Fot. Grzegorz SadowskiZdzisław Sadowski w artykule: Powstanie autonomiczne Księstwo Szczecińskie?, pisał: „jeżeli nasza ojczyzna odwraca się do nas plecami, powinniśmy zorganizować i przeprowadzić referendum nad autonomią dla ziemi szczecińskiej, a nawet ewentualną zmianą przynależności Szczecina zamiast do Polski, na przykład do Niemiec”. Obawiam się, że przejęcie przez Niemcy, tzw. Ziem Odzyskanych, może być o wiele prostsze i skuteczniejsze.

Kolejne polskie rządy doprowadziły do upadku w Szczecinie całego przemysłu, a teraz w majestacie prawa pozwalamy Niemcom wykupywać naszą ziemię. To się nie może dobrze skończyć dla naszego województwa zachodniopomorskiego. Szwagier pracujący w Niemczech i doskonale znający język niemiecki, czyta niemieckie gazety. W prawicowych gazetach piszą, wprost, że Niemcy mają zamiar zająć tzw. Ziemie odzyskane w perspektywie 30 lat.

A nasze rządy im to ułatwiają. Dzisiaj szczecinianie, z powodu upadku w Szczecinie prawie całego przemysłu, muszą w pogoni „za chlebem” szukać pracy i nowego domu, po całej Europie. Młodzi, ambitni ludzie nie interesują się historią, patriotyzmem, jedyne, co ich interesuje, to własna wygoda. I trudno im się dziwić. W tym kraju nic dobrego ich nie czeka. A dla Polski to katastrofa o nie wyobrażalnych skutkach. Nie wiadomo, co zrobić, aby odwrócić bieg wypadków.

Bez tych, najbardziej rzutkich, przedsiębiorczych młodych ludzi, którzy wyemigrowali z Polski, trudno budować dobrobyt, zdrowe instytucje państwowe, dobrą przyszłość. Poza tym tylko ci najbardziej ambitni mają w sobie dość energii, żeby wymusić społeczne zmiany, skłonić rządzących do pewnych posunięć. Pozostała część społeczeństwa jest zbyt pochłonięta codzienną walką o przetrwanie. Źle się dzieje w naszym państwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Ciekawy jestem, ile będziemy czekali na spełnienie obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy: cofniecie reformy emerytalnej, podwyższenie kwoty dochodu wolnej od podatku, 500 zł na dziecko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żle się dzieje w państwie duńskim (polskim)!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny pan Leszek Małkowski rzekł: „Ja Was wszystkich rozpoznaję jak indiański tropiciel ślady”. Muszę zapamiętać to sformułowanie, bardzo mi się spodobało, mówię poważnie.

Niestety obrażając osoby mające odmienne zdanie i nazywając ich prymitywami, szubrawcami, oraz agentami, pan Leszek pokazuje, że nie ma merytorycznych argumentów. Rozumiem to, bo obecnych władz Polskich nie da się w żaden sposób tłumaczyć z ich postępowania. Jeśli wziąć choć by pierwsze z brzegu bezpieczeństwo energetyczne kraju: wydobycie węgla spada, bo rząd likwiduje kopalnie, za to gazoportu jak nie było, tak nie ma i końca budowy nie widać, gaz łupkowy, który miał być wydobywany najdalej od 2014r zniknął w odmętach fikcji, a elektrownia atomowa to też już tylko wspomnienie. Za to jedziemy na Rosyjskim gazie, a Rosyjskiego (subsydiowanego, przez Moskwę) węgla w Polsce przybywa. Pozostaje nam zgadnąć od jakiego to państwa Polska uzależnia się energetycznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obrażają ci, co nie mają argumentów i pan Leszek świetnie się wpisuje w ich grono. Żeby go jeszcze bardziej pobudzić, proponuje mu przeczytanie artykułu mojego bratanka: "Ile polskiego w Polsce". Jeżeli to go jeszcze nie "oświeci", to na pewno należy do grupy fanatyków, z którymi wszelka dyskusja nie ma sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Sadowski nie pisze o patriotyzmie. Pan Sadowski pisze propagandowy tekst antyrządowy. Każdy kaczoputinowski agent wpływu, jakich w sieci jest zatrzęsienie, podszywa się pod społeczeństwo, naród, Polaków, a patriotą to już jest, że ajjjajaj - bez kija nie podchodź. Żaden Polak nie używa wartości ponadczasowych do uzyskania czegoś. Tak postępują tylko prymitywy, które nie znają kultury polskiej, szubrawcy lub obcy agenci, za jakich uważam Pana i p. Sadowskiego.
PS."tym którzy chcieli by spokojnie rozmontowywać Polskę". Jak można coś rozmontować, co już jest zdewastowane, według jednego z Pańskich towarzyszy. Agentom Putina brakuje umiejętności logicznego myślenia i znajomości języka polskiego. Ja Was wszystkich rozpoznaję jak indiański tropiciel ślady. http://www.eioba.pl/a/4orj/w-szponach-putina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Grzegorz Sadowski powyższym artykułem zwrócił moją uwagę na zaniedbany temat patriotyzmu. Zachęcony tym artykułem napisałem swój, może nie bezpośrednio o postawie patriotyzmu, ale na pewno daleko nie odbiegający. Zachęcam do zerknięcia na artykuł pt. „ W obronie górników” wpisując tytuł w wyszukiwarce wiadomości 24 lub klikając na link

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy zerknąć na artykuł zamieszczony przez pana Leszka Małkowskiego na portalu Wiadomości 24 pod tytułem „Michnikowszczyzna – dziwne koło Historii” by zrozumieć czemu pan Leszek dwoi się i troi pod artykułem mówiącym o patriotyzmie. Pan Leszek czyni różne słowne wygibasy ze słowem patriota, mówiąc nawet tu cytat: „i, że uzyskuje się ten tytuł, na ogół, dopiero po śmierci.” To sformułowanie pokazuje w jakim stanie chciałby pan Leszek widzieć patriotów, może dlatego, że martwy patriota nie przysparza już kłopotów, tym którzy chcieli by spokojnie rozmontowywać Polskę.

Naprawdę zachęcam do lektury artykułu pana Leszka Małkowskiego pt. „Michnikowszczyzna – dziwne koło Historii”, ponieważ możemy się dowiedzieć z niego jakie postacie ceni sobie pan Leszek. Postacie to: Kuroń, członek PZPR, który brał udział w okrągłym stole. Umowy okrągłego stołu pozwoliły komunistom w III Rzeczy Pospolitej uniknąć odpowiedzialności karnej za np. stan wojenny. Druga postać którą darzy sympatiom pan Leszek to Adam Michnik, brat Stefana Michnika, kapitana Ludowego Wojska Polskiego, oskarżanego o zbrodnie stalinowskie na polskich patriotach. Sam Adam Michnik podobnie jak i Kuroń uczestniczył w obradach okrągłego stołu, pomagając w ten sposób konstruować nową Polskę, w której komuniści uniknęli odpowiedzialności za swoje przestępstwa.

Gdy już wiemy jakie osoby ceni sobie pan Leszek Małkowski bardziej jasnym staje się dlaczego stara się w swoich komentarzach rozmywać pojęcie patriotyzm. Jasnym też się staje dlaczego neguje polski patriotyzm i czemu pisze, tu cytuję: „ci, co sami ponazywali się patriotami, środowiskami patriotycznymi, muszą być jakimiś przybłędami, którzy podszywają się pod Polaków.”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, dla niektórych juz teraz określenia "prawdziwy Polak" lub "patriota" są synonimem prymitywizmu i ciemnogrodu. Najczęściej te same osoby są gorącymi zwolennikami multikulturalizmu i tolerancji dla wszystkich zboczeń, więc nie należy się tym przejmować. Cieszę się z bycia Ciemnogrodzianinem i w pełni zgadzam się z Panem Grzegorzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy jak Pan z określenia "prawdziwy Polak" zrobili synonim prymitywizmu. Jeszcze trochę takich wypocinek pod przykrywką patriotyzmu, a dzieci zaczną pokrzykiwać - nie pogrywaj ze mną w patriotę, albo - pod patriotę to Szweda, bo Polak się nie da. Pan to oczywiście olewa, byle nadać swoim wypocinkom wzniosłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się że do podszywającego się pod Polaka, pana Leszka, najlepiej pasują nazwy: "albo fałszyrwa, albo ruski agent wpływu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.