Facebook Google+ Twitter

Zapisy na "Leonarda"

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-29 09:13

Ponad pół roku trzeba czekać na wypożyczenie książki "Kod Leonarda da Vinci" w łódzkich bibliotekach publicznych.

Choć thriller Dana Browna to już hit nieco przejrzały, który w księgarniach internetowych można kupić już od 19,90 zł, to wciąż bije rekordy popularności w publicznych wypożyczalniach książek. W wielu z nich trzeba wpisać się na długą listę oczekujących, bo egzemplarz najczęściej jest tylko jeden.

W Bibliotece Publicznej przy ul. Zachodniej 12 w Łodzi w kolejce do "Kodu" jest ponad 10 osób, w bibliotece przy ul. Bartoka 27 - pięć. Biorąc pod uwagę, że czas wypożyczenia książki to miesiąc, przyjemność zapoznania się z lekturą mocno się oddala. Niektóre biblioteki przyjęły inny system, np. w łódzkiej placówce przy ul. Franciszkańskiej 20 w pierwszej kolejności do nowości mają dostęp darczyńcy, czyli osoby, które wpłacają na konto biblioteki kilka razy w roku pewne, nawet drobne, kwoty. Książki, dopiero po przeczytaniu przez nich, trafiają na "publiczne" półki. Inne oblegane tytuły to pozostałe książki Dana Browna ("Cyfrowa twierdza", "Anioły i demony"), wszystkie tytuły Grocholi oraz "Samotność w sieci" Wiśniewskiego. W rankingach popularności króluje literatura popularna, sensacja w wydaniu Grishama, Cobena, Cusslera oraz tzw. literatura kobieca: Daniel Steel, Helen Fielding, Monika Szwaja. Na próżno szukać jednak na bibliotecznych półkach nowości z list bestsellerów, jak np. "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann albo "Opowiadań letnich, a nawet gorących" (zbioru opowiadań najbardziej wziętych współczesnych, polskich autorów).

Skromne możliwości finansowe ograniczają zakupy. Biblioteki nierzadko zaopatrują się w antykwariatach lub korzystają z darów czytelników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.