Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4653 miejsce

Zapisz się do wirtualnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa

Chyba każdy z nas pragnął kiedyś przeżyć chwile pełne magii i czarodziejstwa... Teraz w dobie internetu jest to możliwe. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google i wpisać hasło: "szkoła magii i czarodziejstwa".

http://www.hogwart.edu.pl / Fot. screenOstatnio surfując w internecie natrafiłem na pewne ciekawe hasło: „Wirtualna Szkoła Magii i Czarodziejstwa”. Zaintrygowało mnie to, więc od razu kliknąłem w pierwszy z brzegu link. Moim oczom ukazała się profesjonalnie zrobiona strona z autorskim CMS-em. Zacząłem przeglądać kolejne strony i stwierdziłem, że jest ich bardzo dużo, począwszy od szkół prowadzonych na forach i blogach, poprzez te na bezpłatnych serwerach, kończąc na płatnych adresach. Imponująca różnorodność tych witryn wprowadziła mnie w niemały zachwyt.

Przeglądając owe strony natrafiłem na wiele ciekawych nazw: Uniwersytet Nauk Magicznych, Hokus PokuS,Harry Potter School, Wyższa Szkoła Magii i Czarodziejstwa, Akademia Magii Ententa etc.

Wyżej wymieniony UNM wita nas na swojej stronie takimi słowami: „Masz ochotę oderwać się od tej przerażającej rzeczywistości i doświadczyć fantastycznej przygody pełnej magii i tajemnic? Zapisz się do największego i najstarszego Uniwersytetu Nauk Magicznych. Tu zaznasz najwspanialszej magii w swym życiu - PRZYJAŹNI. Za Twoje szczególne osiągnięcia, talent i kreatywność zostaniesz nagrodzony Galeonami, za które możesz kupić produkty z Ulicy Pokątnej i Hogsmeade przygotowane specjalnie dla Ciebie. Na lekcjach poznasz najbardziej ekscytujące tajniki sztuk magicznych. Sam wybierzesz profil kształcenia, przedmioty. Tutaj Ty decydujesz, czego się uczysz! Nie czekaj ani minuty dłużej. Czekamy właśnie na Ciebie Drogi Niemugolu („mugol” - osoba nie posiadająca zdolności magicznych – przyp. red.). To Ty jesteś dla nas najważniejszy!”

Jakie przedmioty są wykładane?

Przedmioty nauczane w Wirtualnych Szkołach Magii są bardzo zróżnicowane, ale najczęściej możemy spotkać te pochodzące prosto z książek o małym czarodzieju: Latanie na Miotle, Wiedza o Harrym Potterze, Zaklęcia i Uroki, Wiedza o Voldemorcie i Śmierciożercach, Obrona Przed Czarną Magią, Czarna Magia, Mity i Legendy, Transmutacja, Astronomia, Numerologia, Historia Magii, Wróżbiarstwo, Zielarstwo, Wampirologia, Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami, Mugoloznawstwo, Demonologia i Eliksiry. W jednej ze szkół natknąłem się również na Łacinę.

Jak wygląda lekcja?

Lekcje najczęściej odbywają się w pokoju czatowym na Polchacie. „Nauczyciel” podaje link do podręcznika, „uczniowie” czytają podany temat, później następuje omówienie tematu i zadanie ewentualnej pracy domowej. Jak w normalnej „szkole” można spodziewać się kartkówek i klasówek. Wirtualni profesorowie często zachowują się jak starzy belfrowie nękając swoich uczniów, bądź ich faworyzując.

Uniwersytet Nauk Magicznych

Właśnie ta szkoła najbardziej mnie zaintrygowała. Swoją strukturą bardzo przypomina „typowy” uniwersytet. Władzę absolutną sprawuje Zarząd i Rektor UNM-u. Znajdują się tu również cztery wydziały: Wydział Nauk Humanistycznych i Sztuk Aurorskich, Wydział Sztuk Alchemicznych i Nauk Przyrodniczych, Wydział Nauk Wróżbiarskich, Wydział Czarnej Magii. Kuratelę nad każdym wydziałem sprawuje dziekan, podlegający bezpośrednio rektorowi.

Dlaczego powstały Wirtualne Szkoły Magii i Czarodziejstwa?

O odpowiedź na to pytanie poprosiłem dyrektora UNM, prof. Ashanti Knowles-Riddle. - WSMiC przeznaczone są dla osób w każdym wieku, niekoniecznie muszą to być wielcy fani Pottera. Ich celem jest "oderwanie" od rzeczywistego świata, zdobycie nowych doświadczeń i przeżycie fantastycznej przygody, pełnej magii i tajemnic. Oczywiście nie chodzi tu dosłownie o wymachiwanie różdżką. To przyjaźń jest tą magią, która przyciąga coraz większe rzesze do społeczności wirtualnego Świata Magii. - wyjaśniła mi.

Tego nie trzeba już chyba tłumaczyć. Jeżeli chcemy zaznać prawdziwej przyjaźni, a nie wychodzi nam to w "realu", zawsze można pokusić się o szukanie magicznej przyjaźni w Świecie Magii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

kasia skup
  • kasia skup
  • 21.06.2012 17:40

czy to jest płatne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sev
  • Sev
  • 27.10.2011 19:20

Serdecznie zapraszam do wirtualnej szkoły magii -> www.ramesville.pl | Rekrutacja na uczniów i nauczycieli otwarta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja zawsze coś robię, tylko nie zawsze mi to wychodzi :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za fajny temat.. I za to, że sie wreszcie ruszyłes ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Nie ma jak szkoła ponadprogramowa ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.