Facebook Google+ Twitter

Zapłacimy mniej za sprzęt AGD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 07:22

Będzie wojna cenowa na rynku sprzętu AGD - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy w artykule - ostrzejszą konkurencję zapoczątkuje Samsung. Spadkom cen będzie dodatkowo sprzyjało umocnienie złotego wobec euro.

Obniżenie cen szykuje się głównie za sprawą Samsunga. Koreański producent kupił bowiem od Amiki za 200 milionów złotych dwie fabryki - lodówek i pralek. Prezes tej firmy nie krył, że uruchomienie zakładów w Polsce pozwoli na obniżenie cen wielu urządzeń Samsunga. Odejdą bowiem koszty ich sprowadzenia. Konkurencja prawdopodobnie nie będzie miała wyjścia i również obniży ceny swoich produktów - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Producenci sprzętu AGD po słabym dla branży roku 2009 oczekują teraz ożywienia. Według dziennika wzrost popytu ma być najbardziej widoczny w drugiej połowie roku. Jak szacują producenci - wzrost sięgnie 1 - 2 procent, co oznacza zwiększenie wartości rynku do 4,8 miliardów złotych. To niewiele w porównaniu z latami 2006-08, ale i tak dobry wynik, biorąc pod uwagę, że rynek zmalał w zeszłym roku o 2 procent - czytamy w artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.