Facebook Google+ Twitter

Zapłacimy za czyste dworce?

Ministerstwo Infrastruktury ma pomysł, jak poradzić sobie z problemem brudnych i zniszczonych dworców kolejowych.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. ANDRZEJ GRYGIEL /PAPJak podaje serwis http://wyborcza.biz/, Ministerstwo Infrastruktury myśli o wprowadzeniu już w I kwartale 2010 roku opłaty dworcowej. Opłata ta byłaby pobierana od przewoźników kolejowych, zobowiązanych do płacenia za korzystanie z dworców, które dzięki uzyskanym pieniądzom zostałyby zmodernizowane.

Na zebraniu pieniędzy od przewoźników oczywiście się nie skończy. Za modernizację zapłacą tak naprawdę pasażerowie, uiszczając wyższe opłaty za bilety. Zdaniem wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta, dodatkowa złotówka uzyskana od pasażera to w konsekwencji 300 mln zł przeznaczone na remonty.

Według szacunków Michała Wrzeska, rzecznika PKP SA, na doprowadzenie polskich dworców kolejowych do początkowego stanu potrzeba około 3-4 mld zlotych. Ich unowocześnienie pociągnęłoby za sobą koszty kilkakrotnie wyższe. W przyszłym roku na modernizację przeznaczono 250 mln, z czego 102 mln pochodzić będą z budżetu państwa.

O fatalnym stanie dworców kolejowych w Polsce nie trzeba nikogo przekonywać. Wizyty na peronach i przechadzki po dworcowych tunelach rzadko bywają przyjemnością. Czy wizja modernizacji zachęci klientów do zapłacenia wyższej ceny za bilet? Zobaczymy.

Czytaj również: http://wyborcza.biz/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 18:27

Po co płacić przecież wszędzie ładnie pachnie a nikt potrzeb fizjologicznych tam nie załatwia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ciekawa za co jest ta obecna podwyżka, bo raczej nie za utrzymanie w należytym stanie dworców i na pewno nie za wyższą jakość usług.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.