Facebook Google+ Twitter

Zapłacisz mniej za wypłatę gotówki z bankomatów

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-04-20 13:48

Kolejne banki oferują swoim klientom możliwość korzystania bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce - wynika z raportu opracowanego przez Open Finance.

 / Fot. Bartłomiej Międzybrodzki/PolskaKlienci mBanku mogą mieć za darmo wszystkie bankomaty w Polsce. Od końca kwietnia ten przywilej zyskają posiadacze konta ING Direct. - Te ruchy banków są zgodne z naszymi przewidywaniami. Dwa tygodnie temu opublikowaliśmy raport, w którym udowadnialiśmy, że w związku z decyzjami organizacji karcianych MasterCard i Visa banki będą udostępniać swoim klientom bankomaty bez prowizji. I tak się rzeczywiście stało - tłumaczy Mateusz Ostrowski, jeden z autorów raportu.

Jako pierwszy opłaty za korzystanie z obcego bankomatu postanowił obniżyć Master-Card. Wcześniej bank, który wydał kartę z logo MC, płacił właścicielowi bankomatu 3,5 zł, jeśli jego klient wykonał transakcję w maszynie nienależącej do sieci banku. Jednak organizacja karciana postanowiła obniżyć tę opłatę do 1,2-1,6 zł, w zależności od rodzaju karty.

Według nieoficjalnych informacji w zeszły piątek konkurencyjna organizacja, czyli Visa, w odpowiedzi postanowiła także obniżyć prowizję za wypłaty z obcych bankomatów do 1,3 zł. To zła informacja dla niezależnych operatorów bankomatów, bo oznacza dla nich spadek przychodów. Stąd ich wcześniejsze deklaracje, że mogą zlikwidować znaczną część swoich sieci.

- Najlepiej na decyzji karcianych organizacji wyjdą jednak klienci banków. Skoro dla banków tańsze są wypłaty dokonywane przez ich klientów w obcych bankomatach, to mogą one niższym kosztem udostępniać wszystkie bankomaty w Polsce - tłumaczy Ostrowski.

Polska Joanna Ćwiek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.