Facebook Google+ Twitter

Zaplanuj swój własny pogrzeb

Lista gości, zakup stroju i kwiatów, dobór muzyki i menu, formalności w urzędach… To nie tylko sprawy związane ze ślubem, ale także i z pogrzebem. Biznes pogrzebowy w Polsce jest coraz popularniejszy. Nie trać czasu, zaplanuj swój pogrzeb!

Pomysł Zachodu na planowanie swojego pogrzebu wydaje się w Polsce dość kontrowersyjny. Jest to na pewno wynik naszych przekonań religijnych oraz
uznawania śmierci za temat tabu. Jednak zainteresowanie planowaniem pogrzebu zaskakująco rośnie.

Z usług, jakie oferują firmy planujące pogrzeby korzystają najczęściej osoby od 25 do 45 roku życia. Ludzie w tym przedziale wiekowym uprawiają sporty ekstremalne, szybko jeżdżą samochodem albo motorem i zdają sobie sprawę, że może im się coś stać. Z miesiąca na miesiąc przybywa także osób u schyłku swojego życia. To efekt kursów komputerowych dla seniorów. Emeryci i renciści surfują po internecie i trafiają na takie usługi. Uznają, że to fantastyczny pomysł i chcą wyreżyserować swój pogrzeb.

Według statystyk, aż 60 proc. Amerykanów korzysta z opcji funeral planning. To właśnie oni są pionierami pogrzebowego marketingu. Nie boją się odważnych posunięć, takich jak stworzenie pogrzebowego McDrive’a, czyli oszklonej kaplicy, przy której można oddać cześć zmarłemu bez wysiadania z auta.

W Polsce na planowanie pogrzebu zdecydowało się dotąd ok. 4 tys. osób. Jedną z nich jest Piotr K. z Krakowa, który od wiosny tego roku jest klientem firmy zajmującej się planowaniem ostatniego pożegnania.

Dlaczego postanowił Pan zaplanować swój pogrzeb?
Głównym powodem była chęć ulżenia rodzinie w cierpieniu. Organizowanie pogrzebu jest bardzo stresujące i kosztowne. Nie chcę, żeby ktoś przez to przechodził z mojego powodu, więc swoim pogrzebem zająłem się sam. Nie rozumiem ludzi, których nie obchodzi, co się stanie z ich ciałem po śmierci i jak z tą tragedią poradzi sobie rodzina i przyjaciele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

er
  • er
  • 24.10.2011 12:40

Wszystko ładnie,wszystko pięknie...ale...zanim zaplanuje sie własny pogrzeb,powinno sie wziąć pod uwagę fakt,że nie tylko sama ceremonia pogrzebowa ale przede wszystkim przygotowania do niej jest dla całej rodziny elementem złożonego procesu akceptacji śmierci bliskiej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.