Facebook Google+ Twitter

Zapnij pasy i przyłącz się do Klubu Pancernika

Bliboardy adresowane nie tylko do dzieci, kampania edukacyjna w mediach i specjalna strona internetowa. Wszystko po to, by przypomnieć kierowcom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu najmłodszych w fotelikach.

 / Fot. materiały promocyjne akcjiDziś oficjalnie rusza III edycja akcji "Klub Pancernika klika w fotelikach”. Kampania prowadzona będzie w głównych miastach Polski, a jej adresatami są zarówno dorośli, jak i pociechy zmotoryzowanych. To właśnie z myślą o najmłodszych stworzono maskotkę akcji - pancernika Gustawa.W spocie reklamowym, promującym akcję, zwierzątko razem z chłopcem wsiada do samochodu i zapina pasy. Scence towarzyszy specjalnie napisana piosenka, której fragment brzmi: Do wozu włazimy, w siodełku siadamy, zapinamy pas. W Klubie Pancernika jeździsz w fotelikach, a nie jeździsz bez” Z kolei sam spot kończy się hasłem: "Pancernik przypomina, rodzic zapina.”

Do akcji włączą się również policjanci. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracać będą szczególną uwagę, na to, czy najmłodsi są odpowiednio zabezpieczeni w czasie podróży samochodem.
Zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym (art. 39 ust. 3 z dnia 20.06.1997 wraz z późniejszymi zmianami) dzieci do 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewożone w samochodach, muszą być odpowiednio zabezpieczone poprzez używanie specjalnych fotelików ochronnych lub innych urządzeń do przewożenia dzieci, odpowiadających wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Urządzenia zabezpieczające nieodpowiednio dobrane do wagi i wzrostu dziecka nie spełniają swojej roli ochronnej i nie zabezpieczają dzieci w sposób wystarczający, co może być przyczyną zwiększonych obrażeń dziecka podczas wypadku lub gwałtownego hamowania. Dzieciom, które prawidłowo podróżują w fotelikach policjanci podarują maskotkę – małego pancernika Gustawa.

Z badań przeprowadzonych dla Instytutu Transportu Samochodowego w 2005 roku wynikało, że jedynie 52% rodziców prawidłowo przewoziło swoje dzieci w samochodach osobowych. Wyniki badania przeprowadzonego rok później były bardziej optymistyczne. Badanie przeprowadzone pod koniec 2006 roku po drugiej edycji kampanii Klubu Pancernika, wykazało na to, że już 78% dzieci w tym wieku jest przewożonych prawidłowo.
Kolejnym elementem kampanii jest strona internetowa www.klubpancernika.pl
Znajdują się na niej praktyczne informacje dla dorosłych oraz gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy znajdzie się na niej giełda fotelików: rodzice mogą oddać używany fotelik tym, którzy go potrzebują.

 / Fot. materiały promocyjne akcjiProgram Klub Pacernika stanowi część europejskiego projektu badawczego polegającego na przeprowadzeniu wspólnych kampanii w krajach takich jak: Austria, Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowenia, Szwecja, Włochy. Kwestia pasów bezpieczeństwa to jeden z istotnych problemów poruszanych na forum Unii Europejskiej. Na początku tego roku w kampanii zorganizowanej pod patronatem TISPOL - Europejskiego Stowarzyszenia Policji Drogowej, wspomagającego Unię Europejską w ograniczeniu przypadków śmierci na drogach uczestniczyło 21 krajów. Zapinanie pasów bezpieczeństwa we wszystkich krajach Unii Europejskiej jest obowiązkowe- czytamy na www.roadlook.pl

Na zakończenie warto raz jeszcze przypomnieć, że kampania zorganizowana przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej oraz we współpracy z Policją, Ministerstwem Edukacji, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, choć przypomina, a nie straszy konsekwencjami nie zapięcia pasów ( por. kampania Ostatni Wyskok, spot reklamowy z młodym człowiekiem wylatującym przez przednią szybęhttp://www.pasybezpieczenstwa.pl www.pasybezpieczenstwa.pl) skierowana jest również do dorosłych. Pancernik przypomina, rodzic zapina także swoje pasy bezpieczeństwa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pasy to podstawa bezpieczeństwa


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ temat ważny. Ja na początku nienawidziłam pasów, ale teraz wkurza mnie, jak ktoś ich nie zapina - zawsze, jak prowadzę to przypominam, niech zapną dla własnego bezpieczeństwa bo z takim kierowcą to strach ruszać. :P
A inna sprawa, że mnożą się przykłady wypadków, w których nie byłoby ofiar śmiertelnych. gdyby ;udzie zamknęli pasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moja córka jezdzi od zawsze w pasach. Fotelik miala zanim skonczyla 2 miesiace - jeszcze obowiazkowe nie byly. Plusik za przywołanie tematu - wazna sprawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.