Facebook Google+ Twitter

Zapomniane osiedle. Czy Kłokoczyce doczekają się placu zabaw? Zdjęcia

Kłokoczyce to zapomniane osiedle we Wrocławiu. Brakuje tu chodnika, porządnej drogi, lamp oświetlających ulicę i tak podstawowej rzeczy jak ławka, gdzie można usiąść i porozmawiać z sąsiadami. Na zdjęciach "słynny" plac zabaw.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kiedyś miał tu powstać plac zabaw... Fot. Marek Bachorski-Rudnicki
Kiedyś miał tu powstać plac zabaw... Fot. Marek Bachorski-Rudnicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Właśnie dlatego zapytałem. Oczywiście, że nie chciał bym bawić się na betonie, ale na zdjęciach jest ładna zieleń i kawałek ulicy podany jako aktualny plac zabaw, więc tak można by sobie pomyśleć...

Moim zdaniem, to zamiast narzekać trzeba zebrać parę energicznych osób i zwyczajnie przycisnąć władze żeby coś zorganizowały. Na jakim szczeblu to już jest do ustalenia, niemniej myślę, że sprawa jest całkowicie do przeprowadzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu stawiając dla dzieci kilka huśtawek nie oznacza wykarczowania terenu.
Wszystko można ładnie wkomponować w istniejącą zieleń. A beton? Chyba nie chciałbyś będąc dzieckiem bawić się na betonie, tylko wśród zieleni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest na pewno Rada Osiedla lub Rada Dzielnicy - najmniejsze jednostki samorządowe. Proponuje zebrać kilka aktywnych osób z tego osiedla i zaproponować im działanie. Ostatecznie Wrocław ma bardzo przedsiębiorczego prezydenta, który na pewno wsłucha sie w apel mieszkańców tego osiedla. Pozdrawiam, Tomasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego zestawu zdjęć zrozumiałem, że mieszkańcy chcieli by by ktoś ten kawałek ładnej przyrody wybetonował i wykarczował roślinność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, może warto wziąć sprawy w swoje ręce.
Młodzi niech nie czekają, tylko sami się zmobilizują, zrobią rozeznanie kto jest właścicielem terenu, ilu mieszkańców na tym osiedlu. Niezły plac zabaw można mieć za 15 - 20 tysięcy zł..
Uzbierać wkład własny, wystąpić z projektem do władz niech dołożą resztę albo znajdą jakieś dofinansowanie. Przedstawić pomysły i powinno się udać.
Samo nic się nie zrobi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.