Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22319 miejsce

Zapowiadane wielkie zmiany w serwisie Wiadomości24.pl już dziś!

Istotne zmiany w serwisie Wiadomościach24.pl, które od pewnego czasu zapowiadaliśmy, 10 stycznia, stały się faktem. W nowy rok wchodzimy nie tylko z nowym layoutem, ale przede wszystkim z nowatorskimi zasadami zarządzania treścią. Wiadomości24.pl w jeszcze większym stopniu przechodzą w Wasze ręce. Nowy mechanizm pozwoli Wam – zarejestrowanym autorom - decydować o pozycji materiału w serwisie. W komentarzach piszcie, na jakie ewentualne problemy techniczne napotykacie. Będziemy podpowiadać jak je rozwiązać.

 / Fot. .By zobaczyć zakres zmian, trzeba będzie zaakceptować nowy regulamin. Koniecznie go przeczytajcie!

Strona główna wita Was nowym layoutem w stylu pinterestowym (Pinterest.com), obowiązującym już od kilku tygodni na stronach działów. Jeśli chodzi o zarządzanie treścią, wprowadzamy specjalny mechanizm podbijania wagi materiału. Zarejestrowanym w serwisie autorom, w zależności od posiadanych przez nich uprawnień, daje on możliwość wpływania na lokalizację materiałów w serwisie, w tym w poszczególnych działach. Jesteśmy przekonani, że pozwoli to społeczności Wiadomości24.pl jeszcze bardziej zidentyfikować się z serwisem.

Wolność wymusza też odpowiedzialność. Teraz, zgodnie z regulaminem, który zatwierdziliście logując się ponownie do serwisu, za treść nadsyłaną do Wiadomości24.pl odpowiada sam autor.

W myśl regulaminu, Wiadomości24.pl są teraz platformą, która „udostępnienia dane i umożliwia ich wprowadzanie” […], a „serwis ani żaden jego dział nie jest prasą i nie stanowi w szczególności dziennika ani czasopisma w rozumieniu przepisów ustawy Prawo prasowe”.

A teraz szczegóły zmian, które nastąpią 10 stycznia

Co konkretnie się zmienia?


1. Materiał wysłany do serwisu z profilu autora będzie od dziś publikowany automatycznie! Uwaga: nie tylko w profilu autora, jak dotąd, ale też na stronie serwisu w dziale, który wybierze autor. Moderacja w dotychczasowym kształcie przechodzi do lamusa.

2.
Moderacja dla najlepszych. Przez jednych oczekiwana, przez innych znienawidzona… Moderacja, bo o niej mowa, w takiej formule, jaką znacie, przestaje istnieć. Nie znika jednak całkowicie. Można powiedzieć, że teraz będzie zagwarantowana tylko dla najlepszych materiałów, które każdego dnia Wydawcy umieszczać będą na rotatorze.

3. Większa samodzielność rodzi konsekwencje. To Wy, autorzy, odpowiadacie teraz w pełni za formę i treść materiałów przesyłanych do serwisu. Internautów obowiązuje poszanowanie praw osób trzecich, praw autorskich czy po prostu zasad współżycia społecznego i dobrych obyczajów. Punkt III,13, Regulaminu głosi: „Jeżeli dojdzie do naruszenia praw osób trzecich i […]organy lub instytucje wystąpią przeciwko Operatorowi z żądaniem odszkodowania […]Użytkownik natychmiast na pierwsze wezwanie w najszerzej dopuszczalny przez prawo sposób przejmie na siebie odpowiedzialność za w/w działania lub zaniechania oraz faktycznie zwolni Operatora od odpowiedzialności z tytułu wszystkich roszczeń[…].

4. Wydawcy w jeszcze większym stopniu będą pełnić rolę doradczą, zaś moderować głównie wybrane na rotator najlepsze teksty dnia.

5. Znikają tabliczki: Debiutant, Reporter, Dziennikarz, Redaktor. Zastępują je, dobrze znane starszym stażem autorom, pióra, które będą przyznawane automatycznie (to oznacza, że pierwszy czwartek miesiąca nie będzie już dniem awansów).

6. Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pierwsze pióro i kolejne? Pełna informacja znajduje się w tekście w dziale Pomoc. Wiadomości24.pl.

7. Wprowadzamy mechanizm podbijania wagi. Teraz to Wy, autorzy, przyznając punkty, będziecie w głównej mierze odpowiedzialni za to, gdzie w serwisie będzie widoczny konkretny materiał. Już na starcie będzie on otrzymywał wagę punktową 10. Kto i jaką wartość może przyznać w dalszej kolejności? Czytajcie w dziale Pomoc. Wiadomosci24.pl.

8. Zmieniamy zasady „Wyzwania tygodnia”, zaczynając od tego, że nie będzie to wyzwanie tygodnia, ale dnia. Codziennie będzie można wygrać 50 zł za materiał przesłany w odpowiedzi na „Wyzwanie dnia”. Konkurs będzie trwał od poniedziałku do piątku. Pamiętajcie, by "na zapas" wypełnić w profilu zakładki Korespondencja i Konto, by potem nie opóźniało się przelanie pieniędzy z nagrody. Autorom, którzy nie będą mieć tych danych w profilu, nie będziemy mogli przyznać nagrody.

9. Zdjęcia na stronach działów będą automatycznie kadrowane.

10.
Od 2 stycznia dyżur redakcyjny trwa od godziny 7 do 18.

Co się nie zmieni podczas naszej „rewolucji”?


Bez zmian pozostają nasze akcje: Książka za recenzję, Bilet za recenzję.
Pamiętajcie, że wyłącznie użytkownik zarejestrowany z wizerunkiem
(pełna rejestracja) może zostać uprzywilejowany przez Operatora np. książkami, biletami lub innymi beneficjami.

Nadal będziemy przyznawać legitymacje i akredytacje. Ale uwaga: na zmienionych zasadach. O szczegółach zmian poinformujemy w lutym.

Nie zmieniają się zasady organizowania praktyk studenckich w redakcji Wiadomości24.pl oraz online.

W myśl punktu III, 14 i 15 Regulaminu, Operator nadal może dokonywać zmian i poprawek w materiałach bez zgody autora oraz usunąć materiał lub komentarz , jeśli są one niezgodne z prawem. Nadal jeden użytkownik nie może posiadać w serwisie więcej niż jednego konta.

W dalszym ciągu my-wydawcy jesteśmy z Wami. Kontaktujcie się z nami przez skrzynkę redakcyjną : redakcja@wiadomosci24.pl, przez pocztę wewnętrzna w serwisie, na Fb lub nasze maile służbowe. Przypominamy też o możliwości kontaktu telefonicznego: (22) 201 40 95, 201 40 78, 201 42 87. Jesteśmy do pomocy nie tylko w tych pierwszych dniach po zmianach, ale przez cały czas.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (361):

Sortuj komentarze:

Na czym mają polegać zmiany dotyczące wydawania legitymacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Paweł Nowacki

Dziękuję za odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo,
nie mamy wszystkich informacji (czy to ma sens dla obu stron), by podjąć ostateczną decyzję czy AdTaily zostanie. Wrocimy wkrótce do tematu oficjalnym komunikatem w serwisie.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś kompetentny może udzielić odpowiedzi na moje pytanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Redakcja W24

Reklamy AdTaily zniknęły wraz z wprowadzeniem zmian bez uprzedzenia. Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Rafał Gdak Dzisiaj 08:06
Dzięki Panie Rafale. Dla człowieka z przeszłością wojskową jest to jasna i bardzo wyczerpująca odpowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz: "Tomasz Kowalski nadal jest redaktorem." Tabliczka przy nazwisku nie jest Panie Marku przypadkowa. Tak ma być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero dziś zrozumiałam obawy " starych" użytkowników co do zmian na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

link odsyła na stronę w24, więc podaję jeszcze raz: telemagazyn(dot)pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

To kwestia "wagi" problemu :)

A wagi ważą i mówią, że link jest na 106 miejscu w "traffic rank in PL", a w24 na miejscu 500 ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.