Facebook Google+ Twitter

Zapowiedź Dni Morza Sail Szczecin 2014

W 2013 r Szczecin gościł regaty The Tall Ships Races 2013. Według zapowiedzi organizatorów Dni Morza Sail Szczecin, atmosfera tamtego niesamowitego wydarzenia, powtórzy się także tego lata!

Na poprzednich Dniach Morza / Fot. Grzegorz SadowskiW dniach 13-15 czerwca odbędzie się w Szczecinie, jedna z największych imprez plenerowych w Polsce - Dni Morza Sail Szczecin. Na trzy dni trwania imprezy, zaplanowano m.in. zlot żaglowców i oldtimerów, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, pokaz fajerwerków, imprezy sportowo-rekreacyjne, jarmark rozmaitości, wesołe miasteczka, itp. słowem moc niespodzianek i atrakcji dla każdego. 

Bohaterami Dni Morza Sail Szczecin, jak ostatnio, będą oczywiście żaglowce (za komuny były to przeważnie okręty wojenne). Wpłynięcie żaglowców do Szczecina, zawsze ma uroczystą oprawę. Będzie je można obserwować od godz. 13:00 w piątek 13 czerwca. Po powitaniu załogi żaglowców zaproszą na pokłady swoich jednostek do ich zwiedzania (od godz. 14:00), a w pozostałe dwa dni już za drobną opłatą na na mini rejsy.

Dni Morza Sail Szczecin uświetni IV Zlot Oldtimerów w Szczecinie. Do udziału w zlocie oldtimerów zgłosiło się blisko 30 jednostek. Także na nich będzie można wypłynąć w mini rejsy. Dla wyjaśnienia: Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1950 rokiem, o tradycyjnym ożaglowaniu oraz motorowe - oryginalne lub zbudowane na elementach dawnej jednostki, w przeszłości używane do pracy. W Polsce też się znajdzie ich kilka (będą w Szczecinie).

Jak co roku w Dni Morza, nie zabraknie mnóstwa dodatkowych atrakcji dla każdego: Strefa Dziecięca z bogatym programem dla najmłodszych, Młodzieżowa strefa rozrywek, Strefa Sportu, a w niej prezentacje i konkursy aktywności dla mieszkańców. Wesoły Jarmark, na którym będzie można nabyć niepowtarzalne pamiątki, spróbować smaków z różnych stron świata, typowe wesołe miasteczko, tawerny piwne, zabawy i konkursy, a wieczorem koncerty. 

Muzyczny program otworzy koncert Orkiestry Symfonicznej Szczecińskiej Filharmonii: "Symfonicznie: Cinema Race”, będzie też koncert Chóru Akademii Morskiej i Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny” oraz muzyka szantowa - Sail Szczecin Płyńmy do Szczecina 2014. 14 czerwca wystąpi: Feel, Agnieszka Chylińska, DJ Adamus, Loka, Ada Szulc, 15 czerwca
Przed północą, w sobotę 14 czerwca, niebo nad Wałami Chrobrego rozświetli pokaz fajerwerków.

Parada pożegnalna żaglowców, odbędzie się w niedzielę 15 czerwca ok. godz. 17:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.