Facebook Google+ Twitter

Zapowiedź pierwszej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Dzisiejszym meczem w Częstochowie, zainaugurowana zostanie Polska Liga Siatkówki w sezonie 2007/2008. Zobaczmy pary tej kolejki i przyjrzyjmy się szansom poszczególnych zespołów.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - Jadar Radom
piątek, g. 18.30, transmisja w Polsat Sport

Gracze spod Jasnej Góry przystępują do rozgrywek PLS-u, jako czwarty zespół zeszłego sezonu. Jadar Radom uniknął spadku, zajmując ostatecznie 7 miejsce w tabeli. W przerwie letniej do Częstochowy sprowadzono młodych zawodników - Bartosza Janeczka, Andrzeja Wronę i Krzysztofa Wierzbowskiego. Skład uzupełnił Wojciech Gradowski, który w poprzednim sezonie bronił baw Resovii. W meczu z radomską drużyną, gracze Wkręt-Metu nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Szeregi Jadaru zasilili wprawdzie Piotr Lipiński, czy Niemiec Marco Liefke, jednak te "strzelby" to za mało w starciu z akademikami. Siatkarze z Mazowsza swoich szans powinni upatrywać w tym, że jest to pierwsza kolejka rozgrywek. Drużyny z najwyższej półki, dopiero od niedawna mogły trenować w kompletnym składzie, co z pewnością wpłynie na ich postawę i zgranie na boisku.

Mój typ: 3:1 dla AZS-u Częstochowa

Asseco Resovia Rzeszów - ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle
sobota, g.15, transmisja w TV4

To najciekawszy pojedynek pierwszej kolejki. Drużyna ze stolicy Podkarpacia, która zrobiła bardzo dobre wrażenie podczas zeszłotygodniowego Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, zmierzy się z wielką niewiadomą tego sezonu. Resovia chce nawiązać do największych sukcesów z lat 70., a Mostostalowi marzy się powrót do pierwszej czwórki po kilku latach posuchy. Już w pierwszym meczu obie drużyny mają sobie coś do udowodnienia. Warte podkreślenia jest, że w tym sezonie rozgrywającym kędzierzynian jest Grzegorz Pilarz, który w zeszłym sezonie bronił "biało-czerwonych", rzeszowskich barw. Zapowiada się wspaniały spektakl, w którym dużą rolę mogą odgrywać emocje. Resovia na tym etapie przygotowań wydaje się być drużyną, bardziej zgraną i świadomą celów, jakie przed nią stoją.

Mój typ: 3:1 dla rzeszowian

Mlekpol AZS Olsztyn - J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska
sobota, g.17

Już w pierwszej kolejce dojdzie do akademickich derbów w Olsztynie. "Inżynierowie" przyjeżdżają do Olsztyna z powracającym po urazie Pavlem Chudikiem. Nowi gracze w zespole gospodarzy - Grzegorz Szymański i Bjorn Andrae, będą chcieli pokazać, że ich zatrudnienie nie było wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W przedsezonowych sparingach, olsztynianie nie radzili sobie najlepiej, zajmując chociażby ostatnie miejsce w Memoriale Ambroziaka. Wbrew pozorom może być to bardzo ciekawe spotkanie.

Mój typ: 3:2 dla Mlekpolu AZS

Płomień Sosnowiec - PGE Skra Bełchatów
niedziela, g.15, transmisja w TV4

Borykający się z problemami finansowymi i kadrowymi zespół z Sosnowca, na inaugurację rozgrywek podejmuje mistrza Polski - PGE Skrę Bełchatów. Zespół gości nie powinien mieć najmniejszych problemów z pokonaniem sosnowiczan. Mecze pierwszej kolejki rządzą się swoimi prawami, a beniaminkowie mają w nich zwykle sporo szczęścia. To nie powinno jednak przeszkodzić "Skierce", ze Stephanem Antiga, Michałem Bąkiewiczem i Brazylijczykiem Alexem w składzie, ugasić sosnowiecki Płomień.

Mój typ: 3:0 dla Skry Bełchatów

Chemik Bydgoszcz - KS Jastrzębski Węgiel
poniedziałek, g.18:30, transmisja w Polsat Sport

W ostatnim meczu kolejki wicemistrz Polski przyjeżdża do Bydgoszczy, by zdobyć pewne trzy punkty. Wprawdzie drużynę z Kujaw zasilił w przerwie trener Rastislav Chudik i Martin Sopko, to jednak w tym samym czasie z Bydgoszczy odeszło 9 zawodników. Słabości kadrowe z pewnością odbiją się na postawie gospodarzy. Jastrzębski Węgiel z nowym trenerem - Roberto Santillim, Robertem Pryglem na ataku i Patrykiem Czarnowskim na środku nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Mój typ: 3:0 dla Jastrzębia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.