Facebook Google+ Twitter

Zapowiedzi płytowe z Karrot Kommando

Ragana, Paprika Korps, Hornsman Coyote, Żywiołak i Blady Kris - to artyści, których płyty wyjdą w tym roku nakładem Karrot Kommando. Ten polski label, promujący m.in. rodzime produkcje reggae, w tym roku obchodzi 5-lecie istnienia na rynku.

I właśnie z okazji jubileuszu Karrot Kommando przygotowało dla fanów alternatywnych brzmień całkiem zgrabny zestaw wydawnictw płytowych. Zestaw ciekawy, bo gatunkowo zróżnicowany - od kontemplacyjnej, dubowej Ragany, przez reggae w różnych odmianach w wykonaniu Papriki Korps i Hornsmana Coyote'a, transujący folk Żywiołaka, po beatbox Bladego Krisa.

Ragana "A Long Delay Ago" nowa płyta już w lutym. / Fot. materiały prasoweNa początek dowiemy się jak z drugą płytą rozwinęła się Ragana. "A Long Delay Ago", bo taki tytuł nosi płyta, miała już swą zapowiedź w serwisie www wydawnictwa w grudniu, w postaci singla "Sweet lover". Zespół dał się poznać fanom dubu jako polski prekursor bardzo oszczędnej wersji tego gatunku. Płyta doceniona została przez Universal Egg, wydawnictwo promujące podobne brzmienia na świecie i dostępna jest na wszystkich kontynentach. Z niecierpliwością czekam na rozwinięcie.

Paprika Korps "Metalchem" już w marcu. / Fot. materiały prasowe Klasyczna już, rok w rok grająca setki koncertów Paprika Korps, w moich oczach jest pewniakiem. Trudno mi sobie wyobrazić aby zespół, który nagrał pięć dobrych płyt, nagle nagrał płytę złą. No, ale zobaczymy. Osobiście chciałabym usłyszeć na "Metalchemie" to, co tak podoba mi się w paprykowych koncertach - dużo dubwize'u.

Hornsman Coyote, tak jak Ragana, w tym roku promować będzie swoją płytę numer dwa. Z zasłyszanych wieści wiem, że jest ona bardzo konsekwentna, co nie dziwi zresztą, jeśli produkcją całości zajęli się dwaj producenci. Dużo reggae i dubu w bałkańskim sosie.

Folkowy, hipnotyzujący Żywiołak, także ma na koncie jedną płytę, lecz taką, która była naprawdę długo wyczekiwanym wydarzeniem na tej scenie muzycznej. Jeśli Żywiołak na swoim drugim wydawnictwie odda to, co tak fantastycznie pokazuje podczas koncertów - ma gwarantowane rzesze nowych wielbicieli. Zanim jednak wyda drugą płytę, zapowiada wydawnictwo z remiksami debiutanckiego krążka - "Nowej Ex-Tradycji".

Beatboxer Blady Kris, choć debiut płytowy dopiero przed nim, zasłynął wśród młodej publiczności dzięki szerokiej obecności w mediach. Był on finalistą popularnego programu telewizyjnego "Mam talent". Od tego czasu zbierał materiał i pomysły na solową płytę, na której, prócz Bladego Krisa, usłyszymy wielu znamienitych gości. Na to wydawnictwo czekam ze szczególną uwagą, ponieważ zapowiadane kooperacje dają podstawę, by sądzić, że będzie to jedna z ciekawszych płyt roku 2010. Ale o tym na razie sza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podoba się mnie ujęcie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.