Facebook Google+ Twitter

Zapraszam do kina na "A Mighty Heart"

Coraz więcej dziennikarzy staje się ofiarami wojen toczonych na świecie. Z roku na rok liczba ich wzrasta i co raz ciszej o kolejnych śmierciach...

 / Fot. Olga Mulczyńska"A Mighty Heart" opowiada o porwaniu i egzekucji jednego z nich człowieka pasji, misji i odwagi. Daniel Pearl, dziennikarz "The Wall Street Journal" został uprowadzony zimą 2002 roku w Pakistanie, gdzie pracował razem ze swoją żoną Mariane. Mariane napisała książkę "Cena odwagi", na podstawie której powstał, wyreżyserowany przez Micheala Winterbottoma film, stylizowany na dokument ("Droga do Guantanamo"). W niemal dwa tygodnie po premierze w nowojorskim kinie na Upper East Side było kilkanaście osób. Amerykański box-office uprzejmie doniósł, że film w pierwszy weekend zarobił mizerne 4 miliony dolarów.

Mimo zarzutów krytyków "New York Timesa" jako, że Angelina Jolie grająca Mariane przyćmiła swoją osobą film, nie jest to hollywoodzka produkcja. Obraz przejmująco dotyka rzeczywistości. Kamera Winterbottoma pokazuje szybkie ujęcia, czasem urywane zdania. Dźwięk drażni, przenosi widza na głośne zatłoczone ulice Karachi. Film jest do bólu ludzki. Niepewność, nadzieja, strach i przejmująca rozpacz po stracie męża. To ważny film o współczesnym świecie.

Polska premiera 28 września. Zapraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Recenzja prosto ze Stanów. Olgo, gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.