Facebook Google+ Twitter

Zapraszam do... Muzeum Żaby

Muzeum Żaby mieści się w Polsce a znajduje się przy Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdrój.

 / Fot. strona muzeumW Polsce znajduje się wiele nietypowych muzeów, jak Muzeum Piernika w Toruniu, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie prezentowane są etykietki z pudełek od zapałek i wiele innych. W 2002 r. w Kudowie Zdrój zostało otwarte pierwsze w Polsce Muzeum Żaby.

Celem utworzenia tego nietypowego muzeum było pokazanie przedmiotów codziennego użytku wiążących się w sposób pośredni lub bezpośredni z wizerunkiem płazów, a w szczególności żab. Można zobaczyć maski do pływania, mydelniczki, broszki, skarbonki czy popielniczki. W sumie muzeum posiada kolekcję ponad 3 tys. eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.

Prezentowane eksponaty mają przybliżyć ideę ochrony płazów oraz działań jakie w tym celu zostały podjęte lub będą podejmowane.
Władze muzeum chcą poszerzyć swoją kolekcję, dlatego proszą wszystkich zainteresowanych o przekazywanie kolejnych przedmiotów z wizerunkiem żaby.

Żaby można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 - 17.00, jak też w soboty i niedziele od 9.00 do 13.00. Bardzo ważną informacją też jest to, że zwiedzanie tego muzeum jest bezpłatne!

Zapraszam wszystkich i życzę miłego zwiedzania! Ja osobiście jeszcze nie byłam, ale słyszałam, że warto jest tam pojechać i pooglądać "żabie" eksponaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Walcząca Ziuta
  • Walcząca Ziuta
  • 26.08.2012 21:34

No cóż, nie takie muzea na świecie powstają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

mój plus , fajne muzeum :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Proponuję więcej komentować, wtedy jest się bardziej zauważalnym.
;) Ja tam żaby lubię;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie, dlaczego ludzie nie chcą oceniać i komentować moich artykułów? A szkoda, bo takie opinie innych bardzo pomagają, a ja wbrew pozorom krytyki się nie boję. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.