Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28239 miejsce

Zapraszamy do Bielawy na Skandia Maraton Lang Team

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-14 16:29

Trzecia edycja tegorocznej serii odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 maja w dolnośląskiej Bielawie. Dzień wcześniej, w sobotę, rywalizacja najlepszych specjalistów w jeździe na rowerach górskich, Mai Włoszczowskiej, Ani Szafraniec i Marka Galińskiego z rywali z Czech i innych krajów w Lang Team Grand Prix MTB.

Logo / Fot. Lang TeamNa prawdziwy rowerowy weekend zapraszamy więc do Bielawy. Czesław Lang gwarantuje, że tym razem dopisze pogoda, choć przecież niektórzy lubią ekstremalne warunki, takie jak przed rokiem.

Marcin Pach, wiceburmistrz Bielawy: - Bielawa jest miastem bardzo gościnnym, o czym mogą przekonać się uczestnicy maratonu Skandia, stawiam na turystykę, także rowerową. Mamy odpowiednie walory, piękne trasy usytuowane w samym mieście jak i na obrzeżach. Bliskość Wrocławia sprawia, że pragniemy być miejscem, gdzie mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą aktywnie wypoczywać. Cały czas powiększamy infrastrukturę rowerową.

Gęsta sieć dróg i ścieżek leśnych wspaniale sprawdza się jako ścieżki rowerowe. Przez miasto przebiega także szlak EuroVelo 9 noszący nazwę "Szlaku Bursztynowego". Biegnie on na przestrzeni prawie 2000 km od Bałtyku do Adriatyku przez Gdańsk, Poznań, Wrocław, Bielawę, Ołomuniec, Wiedeń, Graz, Maribor do Puli w w Chorwacji. Obie imprezy – Grand Prix MTB i Skandia Maraton doskonale wpisują się w nasz program działania. Serdecznie zapraszam w ten weekend do Bielawy!

Szczegółowe informacje na stronie www.skandiamaraton.pl.

Miasto

Czesław Lang / Fot. Lang TeamPrzyjmuje się, że nazwa Bielawa wywodzi się od słowiańskiej nazwy potoku (biela, bila - biała). Pierwsza udokumentowana wzmianka o mieście pochodzi z 1288r. Wydarzeniem, które wpisało Bielawę do podręczników historii był krwawo stłumiony bunt tkaczy w roku 1844. Prawa miejskie miasto nabyło w roku 1924.

Bielawa to miasto położone w centralnej części województwa dolnośląskiego w powiecie dzierżoniowskim. Podstawowym atutem miasta jest jego położenie u podnóża najstarszych gór Europy - Gór Sowich. Rozciągają się one na długości 26 km od Przełęczy Srebrnej na południu do doliny Bystrzycy Świdnickiej na północy. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegające m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich, liczne wyciągi narciarskie i ścieżki rowerowe, to teren niebywale atrakcyjny zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących turystów.

Atrakcją Bielawy są położone w centrum miasta Góra Parkowa (455 m.n.p.m.) - z wieżą widokową, wyciągiem narciarskim oraz stokiem saneczkowym oraz Łysa Góra (365 m.n.p.m.). Na zachodnich obrzeżach miasta znajduje się Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy "Sudety" ze zbiornikiem wodnym, basenem, boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz amfiteatrem.

Bielawa jest bardzo atrakcyjnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej, w szczególności na rowerach górskich. Ponadto miłośnicy kolarstwa szosowego znajdą tu wiele lokalnych dróg położonych z dala od ruchliwych tras.

Więcej informacji na temat trasy, przeczytasz tutaj.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.