Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy do reklamy... w Radiu Watykańskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 07:36

Przedstawiana jako prawdziwa rewolucja decyzja kierownictwa Radia Watykańskiego o nadawaniu reklam podyktowana jest bardzo niedobrą sytuacją finansową rozgłośni. Uzyskane z tego tytułu pieniądze poprawią ją jednak w niewielkim stopniu.

Od lat kolejni dyrektorzy Radia Watykańskiego zapewniali się, że nigdy nie będzie ono nadawać reklam. Tłumaczyli, że byłoby to niezgodne z misją rozgłośni, służącej ewangelizacji, a nie przynoszeniu zysków. Zmianę kursu obecny jej dyrektor, ksiądz Federico Lombardi, który jest jednocześnie rzecznikiem prasowym Watykanu, uzasadnił większą niż dotąd możliwością docierania do słuchaczy.

Włoski jezuita ujawnił, że emisja przez trzy miesiące spotu, reklamującego największego włoskiego producenta energii elektrycznej, przyniesie kilkadziesiąt tysięcy euro. W skali roku z reklam można będzie uzyskać jego zdaniem od stu do dwustu tysięcy. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb papieskiej rozgłośni, której deficyt w ubiegłym roku wyniósł ponad dwanaście milionów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To może niechby Rydzyka na czele postawili? Zamiast tych reklam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.