Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy do teatru Współczesnego na "Hamleta" z Borysem Szycem!

W ramach akcji Bilet za recenzję, zapraszamy do teatru Współczesnego na spektakl "Hamlet" w reżyserii Macieja Englerta. W roli głównej Borys Szyc. Podwójny bilet na 10 stycznia przyznaliśmy Annie Wesołowskiej. Do odbioru w kasie teatru do 30 minut przed spektaklem.

 / Fot. .„Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go
z narosłych komentarzy , oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji ? Przyjrzeć mu się na nowo? „Szekspir jest tak wielki, że najpewniej nigdy nie zdołamy oddać mu sprawiedliwości. A skoro tak, powinniśmy przynajmniej zmieniać od czasu do czasu sposoby, jakimi wyrządzamy mu krzywdę". T.S. Eliot


Co pisali recenzenci?
[…] cała inscenizacja pozostaje odległa od modnych prób uwspółcześnień w myśl zasady: dajcie Hamletowi komórkę, a powiem wam, że ten reżyser nadąża za czasem. Teatr przy Mokotowskiej nie potrzebuje takich ułatwień. Jest tak poważny i dowcipny jak ten przyjeżdżający na gościnne występy do Elsynoru.
Tomasz Miłkowski, Przegląd nr 28, 15.VII.2012


Dla autorów Wiadomości24.pl mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na 9 i 10 stycznia, na godzinę 19.
Na zgłoszenia w komentarzach czekamy do jutra, 9 stycznia, do godziny 15.


Bilety przyznamy autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji.

William Shakespeare
HAMLET
przekład : Józef Paszkowski
opracowanie tekstu i reżyseria : Maciej Englert
scenografia :
Marcin Stajewski
kostiumy: Anna Englert
muzyka: Zygmunt Konieczny
ruch sceniczny : Jan Pęczek
premiera odbyła się 1 czerwca 2012 r.

W roli tytułowej BORYS SZYC
Ponadto:
KATARZYNA DĄBROWSKA w roli Gertrudy, KAMILA KUBOTH jako Ofelia, ANDRZEJ ZIELIŃSKI jako Klaudiusz, SŁAWOMIR ORZECHOWSKI jako Poloniusz ,JANUSZ MICHAŁOWSKI jako Duch Ojca Hamleta ,MICHAŁ MIKOŁAJCZAK jako Horacy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Od dawna jestem czytelniczką Wiadomości24, a od dzisiaj dołączyłam do grona zarejestrowanych osób. Wreszcie będę mogła być nie tylko czytelniczką ale również autorką. Z wielką przyjemnością zobaczę i zrecenzuję to przedstawienie.
[Hamlet - 10 stycznia 2013]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam czasu, żeby uzupełniać profil, ale recenzję, a jakże, bardzo chętnie napiszę. Zwłaszcza, że Borys jednoznacznie kojarzy się z rolami dresiarzy, pijaczków, ludzi porządnie rąbniętych ("Jak w poruczniku z Inishmore") - więc zobaczenie go w roli targanego halucynacjami i emocjami bohatera romantycznego to by było coś. Ale jeżeli moje zgłoszenie nie spełnia regulaminu... coż... Wasz wybór. Ja się nie będę nudził, tak, czy siak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.