Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy do Zabrza

Turystyka przemysłowa coraz częściej budzi zainteresowanie, albowiem dzięki niej dowiadujemy się o symbolach czasów industrializacji. Zabrze jest tego dobrym przykładem.

Zabrze, dawniej Hindenburg (od 1915 do 1945 r.), jest miastem na prawach powiatu w województwie śląskim. Należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który jest obszarem o wielowiekowej tradycji przemysłowej,głównie związanej z górnictwem. Dzisiaj Zabrze staje się ważnym ośrodkiem turystki przemysłowej.

Między innymi można zwiedzić tu Muzeum Górnictwa Węglowego, Skansen Królowa Luiza, Wieże Ciśnień i Kopalnię Zabytkową "Guido".

I właśnie tutaj zrobimy pierwszy przystanek, albowiem naprawdę warto. Kopalnia "Guido" nie tylko zadziwia mieszkańców Polski, ale zainteresowanie budzi również wśród turystów zagranicznych, albowiem należy do niezwykłych zabytków techniki industrialnej górnictwa. Jest jedną z czterech kopalń węgla kamiennego w Europie. Aby poczuć klimat tego niezwykłego miejsca zapraszam na krótki film pt."Tak się zaczęło".O innych atrakcjach zabrzańskiej turystki przemysłowej w następnym artykule.http://www.youtube.com/watch?v=oIfjxbUHXLQ&feature=channel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 08:21

Jako fan kopalni "Guido" daję plusik tekstowi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historia Zabrza w pigułce i bardzo ciekawy materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.