Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy dzieci na okręt

Jutro, w niedzielę 2 czerwca, ze spóźnionym prezentem dla najmłodszych czekać będą marynarze z ORP Czajka w Gdyni.

W świecie propagandy konsumpcjonizmu kupujemy dzieciom najróżniejsze prezenty. Prezenty materialne, te co są na TOP-ie i reklamowane w TV. Prezenty z okazji Dina Dziecka nie są wyjątkiem. Zamiast poświęcić dziecku czas, dać mu siebie na kilka godzin, wolimy kupić jakąś zabawkę i mieć dzieciaka z głowy.

Wczoraj usłyszałem w radio reklamę, aby zabrać dziecko do kina. To wspaniały prezent. Prezent dla dziecka i dla rodzica, bo spędza czas razem. W kinie. Czy naprawdę razem? A może tylko obok siebie?

ORP Marynarka Wojenna dla najmłodszych przygotowała wspaniały prezent. Dla małych i dużych chłopców. Bo z pewnością jest atrakcyjny dla ojców i synów. Jutro, 2 czerwca, przy skwerze Kościuszki w Gdyni, zostanie udostępniony do zwiedzania niszczyciel min ORP „Czajka”. Jest to unikatowa jednostka łącząca w sobie cechy trałowca i niszczyciela min. Wyposażony jest głównie w trały kontaktowe i nie kontaktowe, stacje hydroakustyczne, zdalnie sterowany pojazd podwodny, a także zestaw artyleryjsko-rakietowy. Zwiedzać go będzie można w godzinach od 11:00 do 17:00. Marynarze dedykują ten dzień dzieciom, z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka.

Okręt zacumuje obok okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”. Będzie to niezwykła okazja, aby zwiedzić okręt, który przez ostatnie cztery miesiące pełnił służbę pod flagą NATO w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej (SNMCMG1).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tego co zrozumiałem to nie będzie pływanie tylko zwiedzanie ale to i tak bardzo jest ładny pomysł. Jak miałem z kilka lat zwiedzałem "Burzę" i do tej pory pamiętam jakie ten okręt zrobił na mnie mocne wrażenie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością rodzice i ich dzieci skorzystali z tego pomysłu. Też bym tak chciała popływać, ale za daleko do morza.
Brawa dla Marynarki Wojennej za taką niespodziankę przygotowaną dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.