Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy dzieci na okręt

Jutro, w niedzielę 2 czerwca, ze spóźnionym prezentem dla najmłodszych czekać będą marynarze z ORP Czajka w Gdyni.

W świecie propagandy konsumpcjonizmu kupujemy dzieciom najróżniejsze prezenty. Prezenty materialne, te co są na TOP-ie i reklamowane w TV. Prezenty z okazji Dina Dziecka nie są wyjątkiem. Zamiast poświęcić dziecku czas, dać mu siebie na kilka godzin, wolimy kupić jakąś zabawkę i mieć dzieciaka z głowy.

Wczoraj usłyszałem w radio reklamę, aby zabrać dziecko do kina. To wspaniały prezent. Prezent dla dziecka i dla rodzica, bo spędza czas razem. W kinie. Czy naprawdę razem? A może tylko obok siebie?

ORP Marynarka Wojenna dla najmłodszych przygotowała wspaniały prezent. Dla małych i dużych chłopców. Bo z pewnością jest atrakcyjny dla ojców i synów. Jutro, 2 czerwca, przy skwerze Kościuszki w Gdyni, zostanie udostępniony do zwiedzania niszczyciel min ORP „Czajka”. Jest to unikatowa jednostka łącząca w sobie cechy trałowca i niszczyciela min. Wyposażony jest głównie w trały kontaktowe i nie kontaktowe, stacje hydroakustyczne, zdalnie sterowany pojazd podwodny, a także zestaw artyleryjsko-rakietowy. Zwiedzać go będzie można w godzinach od 11:00 do 17:00. Marynarze dedykują ten dzień dzieciom, z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka.

Okręt zacumuje obok okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”. Będzie to niezwykła okazja, aby zwiedzić okręt, który przez ostatnie cztery miesiące pełnił służbę pod flagą NATO w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej (SNMCMG1).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tego co zrozumiałem to nie będzie pływanie tylko zwiedzanie ale to i tak bardzo jest ładny pomysł. Jak miałem z kilka lat zwiedzałem "Burzę" i do tej pory pamiętam jakie ten okręt zrobił na mnie mocne wrażenie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością rodzice i ich dzieci skorzystali z tego pomysłu. Też bym tak chciała popływać, ale za daleko do morza.
Brawa dla Marynarki Wojennej za taką niespodziankę przygotowaną dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.