Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy firmy przyjazne seniorom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-29 10:51

Jesienią już po raz piąty odbędą się w Sopocie Targi Seniora, tym razem pod hasłem: „Piękny uśmiech w każdym wieku”. To jedyna w Polsce Północnej profesjonalna impreza wystawiennicza dedykowana seniorom oraz ich rodzinom.

Organizatorzy już teraz zapraszają firmy, organizacje oraz instytucje, które posiadają ciekawą ofertę dla seniorów do zaprezentowania się na Sopockich Targach Seniora.
- Duże zainteresowanie tym wydarzeniem zarówno ze strony odwiedzających, jak i wystawców, pokazuje, że to ważne miejsce wymiany doświadczeń oraz poszukiwania inspiracji jak zapewnić seniorom dobrą jakość życia - podkreśla Marek Wojda prezes Fundacji Niezależni – współorganizator targów. Sopockie Targi Seniora to przestrzeń gdzie spotykają się przedstawiciele różnych branż, organizacje i instytucje, które oferują produkty i usługi dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych oraz seniorzy i ich rodziny, na targach mają możliwość zapoznania się z szeroką i różnorodną ofertą zarówno dla osób aktywnych, jak i tych wymagających wsparcia.

Sopockie Targi Seniora to nie tylko stoiska z ofertami produktów i usług dla seniorów, to również ciekawy program edukacyjno-kulturalny. - Ważnym elementem targów są warsztaty, pokazy, wykłady oraz badania profilaktyczne, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem – podkreśla Anna Jarosz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca targów. To oznacza, że mamy coraz większą świadomość jak ważne jest przygotowanie się do starości. To jaka będzie nasza starość w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak wyglądało nasze dotychczasowe życie. Dlatego tak ważny jest zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, profilaktyka, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz pielęgnowanie relacji. Starości należy się uczyć - jak mówił Aleksander Kamiński, pedagog i wychowawca, dlatego na Sopockich Targach Seniora prezentujemy ciekawe rozwiązania i pomysły jak przygotować się do starości aby była dobrym i spełnionym czasem – dodaje Anna Jarosz.

Po pierwsze i najważniejsze ze starością trzeba się oswoić, trzeba ją zaakceptować jako naturalny, kolejny etap naszego życia. Dobrym sposobem na akceptację życia, niezależnie od wieku jest uśmiech, pogoda ducha i radość z codziennych małych rzeczy. Uśmiech jest wyrazem pozytywnych emocji, ale również oznaką zdrowia. Jak mówi znane nam wszystkim powiedzenie śmiech to zdrowie, dlatego organizatorzy Sopockich Targów Seniora zachęcają do uśmiechu i promują w tym roku hasło: „Piękny uśmiech w każdym wieku”.

Żyjemy coraz dłużej, według ekspertów co czwarty Polak w 2035 r. będzie miał 65 lat i więcej, a już w 2020 r. ponad milion Polaków będzie dobiegać 90. roku życia. Postępujący proces starzenia się społeczeństwa to problem zarówno społeczny, jak i ekonomiczny. Zapewnienie dobrej jakości życia, utrzymanie jak najdłużej w aktywności i zdrowiu wymaga podejścia interdyscyplinarnego, współpracy świata nauki, ochrony zdrowia, sektora prywatnego, samorządu, a także organizacji pozarządowych - podkreślają organizatorzy Sopockich Targów Seniora i zapraszają do udziału w targach tych, którzy posiadają ciekawe propozycje dla seniorów.
Tegoroczna, piąta edycja Sopockich Targów Seniora odbędzie się w dniach 18-19 października.
Firmy, instytucje oraz organizacje zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do Biura Organizacyjnego Targów. Szczegółowe informacje: tel./fax 58 341-93-33, e-mail: biuro@targiseniora.pl, www.targiseniora.pl.

(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.