Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29933 miejsce

Zapraszamy na debatę i galę konkursu DO 2010 Roku!

Już dziś zapraszamy autorów Wiadomości24.pl oraz sympatyków naszego serwisu na galę konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu poprzedzi debata na temat "W jakim stopniu internet zmienił tradycyjne dziennikarstwo", z udziałem dziennikarzy, medioznawców, blogerów, specjalistów branży IT, na którą gorąco zapraszamy.

 / Fot. Wiadomości2414 czerwca to także Dzień Dziennikarza Obywatelskiego, więc mamy jeszcze jedną okazję, by spotkać się w świecie realnym, poznać, porozmawiać.

Będzie nam miło gościć Was w Centrum Nauki Kopernik!

Debata "W jakim stopniu internet zmienił tradycyjne dziennikarstwo" rozpocznie się o godzinie 12, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Udział w niej zapowiedzieli znani dziennikarze, medioznawcy, blogerzy. Prosimy o potwierdzenie obecności na debacie e-mailem, na adres: doroku@wiadomosci24.pl i serdecznie na nią zapraszamy, bo to rzadka okazja spotkania takich znawców tematu.

O przemianie dziennikarstwa rozmawiać będą: prof. Włodzimierz Gogołek, z Zakładu Dziennikarstwo Online UW, prof. Wiesław Godzic, medioznawca, SWPS, Jacek Żakowski, dziennikarz, Kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, Bartosz Węglarczyk – dziennikarz, GW, TVN, Agaton Koziński, redaktor dziennika "Polska", Igor Janke, Rzeczpospolita, Salon24.pl, Daniel Biesiada, Developer Evangelist (Microsoft), twórcy blogów: Maciej Budzich (mediafun), Krystian Kozerawski (mackozer.pl), Przemysław Pająk (Spider’s Web).

Debata potrwa do godziny 13.30.

Na galę Konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku zapraszamy 30 minut później, czyli na godzinę 14. Poprowadzi ją Dorota Wellman.

Podczas gali dowiemy się kto decyzją Kapituły Konkursu otrzymał tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2010 Roku, poznamy laureatów w poszczególnych kategoriach, wyłonionych na drodze głosowania SMS oraz laureata nagrody specjalnej Subaru. Prosimy o potwierdzenie obecności e-mailem, na adres: doroku@wiadomosci24.pl

Przypomnijmy, iż Kapitułę Konkursu tworzą w tym roku: Stefan Bratkowski (przewodniczący), Adam Bodnar, Agnieszka Gajzler, Paweł Nowacki, Michał Olszański, Jolanta Paczkowska, Marta Perchuć-Burzyńska, Mikołaj Piotrowski, Maciej Przymusiński, Paweł Siennicki,Wiktor Świetlik.

14 czerwca 2011
godzina 12
Centrum Nauki Kopernik
Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Warszawa

Dojazd:

Autobusy: 105, 118, 128 - przystanek Biblioteka Uniwersytecka

102, 125, 162, 444 (linia specjalna, kursuje w weekendy i święta), 185 (przystanek
w tunelu) - przystanek Pomnik Syreny (przystanek na żądanie)

Podróżni korzystający z metra mogą przesiąść się do autobusu linii 125 na przystanku Pl. Bankowy (stacja metra Ratusz Arsenał) lub linii 118 na przystanku Metro Politechnika

Do Centrum można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusami
linii 102, 118 i 444 (linia specjalna kursuje w weekendy i święta).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (68):

Sortuj komentarze:

Witam :)
Kilka słów odnośnie anonimowego komentarza pani" agnieszki r-k" ??
Wspomnienia pana Henryka Czicha opublikowane w artykule zostały tam umieszczone za jego wiedzą i zgodą :)
Pisząc o faktach związanych z zespołem trudno nie wspierać się informacjami umieszczonymi w internecie a strona zespołu to chyba najlepsze żródło.
W artykule znalazły się również wypowiedzi osób związanych z Mirkiem Bregułą, które to osoby wyraziły zgodę na ich publikację.
Był to mój pierwszy artykuł zamieszczony na portali link i wcale nie twierdzę,że nie popełniłam błędów.Nie pisałam go jednak , aby błysnąć fachowym dziennikarstwem bo nie uważam się dziennikarkę :) ale po to aby rozpropagować twórczość tego wspaniałego i niedocenionego Artysty. Jeżeli dzięki artykułowi choć kilka osób zainteresowało się dorobkiem artystycznym Mirka Breguły, przekonało się ,że Universe to nie tylko Mr.Lennon , dowiedziało się Miejscu Pamięci tego Artysty to znaczy ,ze cel został osiągnięty :)
ps. pisząc zarzuty do konkretnej osoby warto mieć odwagę i się podpisać imieniem i nazwiskiem ...

pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka r-ka
  • agnieszka r-ka
  • 26.06.2011 20:35

Serdeczne gratulacje dla Wszystkich Zwycięzców, Laureatów i Uczestników tegorocznego konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 r. Miałam przyjemność poznać kilkoro z Nich podczas tegorocznej gali. Dziękuję za miłe chwile i wymienione poglądy :-)

Chciałabym wierzyć głęboko w rzetelność i przy tej okazji apelować do Redakcji portalu Wiadomości 24, by jeszcze dokładniej i bardziej wnikliwie sprawdzała napływające do redakcji artykuły. Większość autorów przestrzega zasad publikacji, nie wspominając o zasadach etyki. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy "twórca"; jakiegoś tekstu posiłkuje się w sposób zamierzony cudzymi artykułami, czy notkami; nie zaznaczając, że nie jest ich autorem. Taka sytuację opisałam w swojej wypowiedzi z dnia 10.06.2011 r. dotyczącej artykułu zgłoszonego do konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego 2010 p. I. Kramorz pt: Wspomnienie o Mirku Bregule. "Mój Krajcok, mój dom".

(Pani I. Kramorz w swoim artykule publikuje fragmenty wspomnień Pana Henryka Czicha umieszczone przez niego w internecie na oficjalnej stronie zespołu Universe w 2009 i 2010 r. http://www.universe.pl/forum/viewtopic.php?p=56241#56241

Większość tekstu artykułu p. I. Kramorz stanowią w/w wspomnienia; publikacja w portalu wiadomości 24.pl stanowi więc ich powielenie, dodatkowo wspomnienia te zostały opublikowane drukiem przez autora w książce "Tacy byliśmy" w listopadzie 2010 r.

Następnie p. I. Kramorz korzysta kolejno z tekstów opublikowanych na oficjalnej stronie zespołu Universe w latach 2008-2010 r. (http://www.universe.pl/historia),

ponadto z oficjalnej strony I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły (autorem strony jest p. Marcin Nowak):
http://www.festiwal-bregula.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=64

oraz ze strony poświęconej powstaniu miejsca upamiętnienia Mirosława Breguły w Chorzowie (p. I. Kramorz również nie jest autorką zamieszczonych tam informacji)- 2008-2009 r. :

http://projektmbregula.pl.tl/Historia-powstania-miejsca-upami%26%23281%3Btnienia-Miros%26%23322%3Bawa-Bregu%26%23322%3By.htm

Artykuł p. Ireny Kramorz stanowi w większości zbiór fragmentów opublikowanych w internecie przed 2010 r., których nie jest autorką. Pozostałe fragmenty artykułu stanowią przeredagowane teksty zamieszczone na wymienionych wyżej stronach, których p. I. Kramorz nie jest twórcą.)

W opisanym wyżej przypadku łatwo można zweryfikować w/w dane – wystarczy porównać tekst artykułu autorki z przedstawionymi wyżej fragmentami opublikowanymi w internecie i napisać e/maile do autorów wymienionych wyżej stron internetowych.

Ufam, że z podobnymi przypadkami nie będziemy się w przyszłości spotykać, a lektura tekstów Dziennikarzy Obywatelskim przyniesie nam Wszystkim oprócz ciekawych informacji; wiele radości i uśmiechu. Warto również pamiętać; że cel nie zawsze uświęca środki :-)

Wspaniałego wypoczynku dla Wszystkich :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

kurcze bylem dzisiaj tam na wycieczce szkolnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja poznałam wszystkich z Redakcji, z wyjątkiem Katarzyny Olczak. Gdzieś mi mignęła między oczami ;) Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Mam nadzieję, że konkurs DO nie był jedyną okazją do tak miłych spotkań. Czekam na kolejne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem debata super niestety wielu zapowiadanych dyskutantów nie było ale i tak bardzo było ciekawie. Gala bardzo uroczysta i nowocześnie zorganizowana. Wielka szkoda że rekakcja W24 nie chciała poznać swoich autorów obecnych na sali a była okazja porozmawiać przy smacznym torcie - no może się czepiam ala taki mały niesmak pozostał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie będzie mnie na gali. Mimo usilnych starań moich znajomych dotransportować mnie, na tę uroczystość..Cieszę się, ze będzie relacja na żywo..ale to nie to samo, co spotkanie w realnym świecie..

Czekam z niecierpliwością na wybór DO r. 2010 :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kibicuję. Bo po prostu u m i e r a m ;) z ciekawości. hihihi ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie możliwość śledzenia relacji live w sieci? Obrazowo, dźwiękowo, albo chociaż tekstowo?

A, no i udanej zabawy!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto jutro zostanie Naczelnym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Życzliwy
  • Życzliwy
  • 11.06.2011 22:48

Chodzi o to? link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.