Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy na lotnisko wojskowe w Babich Dołach

6 września w godzinach 10-15 lotnisko Marynarki Wojennej RP w Gdyni Babich Dołach zostanie udostępnione zwiedzającym. O godz. 11 tamże nastąpi wręczenie sztandaru 43. Bazie Lotnictwa Morskiego.

Śmigłowce na lotnisku Babie Doły. / Fot. Materiał MW RPDla jednostek wojskowych sztandar wiąże się z tradycją i odwołuje do zamierzchłych rycerskich czasów. Sztandary towarzyszyły jednostkom wojskowym i w boju i w czasie pokoju. Dla żołnierzy jest świętością. W piątek, 6 września, nowy sztandar otrzyma 43. Baza Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej RP.

Uroczystość odbędzie się o godz. 11 na lotnisku Marynarki Wojennej RP w Gdyni Babich Dołach. Z tej okazji marynarze – lotnicy udostępnią do zwiedzania lotnisko, samoloty i śmigłowce, uzbrojenie. Zwiedzać można już od godziny 10 do 15. Dojechać na lotnisko z centrum Gdyni można autobusem nr 109 (pętla na Babich Dołach). Wejście przez bramę główną na końcu ul. Zielonej. Od bramy głównej na płytę lotniska będzie kursował autobus wojskowy. Na lotnisko można będzie wjechać samochodem prywatnym.

Goście marynarzy - lotników będą mogli zobaczyć największy obecnie samolot pełniący służbę w polskich siłach zbrojnych – C-130 Herkules z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Jednak główną atrakcją będzie pokaz pilotażu śmigłowca pokładowego SH-2G oraz śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda”.

43. Baza Lotnictwa Morskiego MW RP powstała w styczniu 2011 roku na skutek reorganizacji jednostek stacjonujące na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Do głównych zadań bazy należy zwalczanie okrętów podwodnych, rozpoznanie jednostek, zabezpieczenie polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na Bałtyku.

Obecnie na wyposażeniu bazy znajdują się 4 śmigłowce pokładowe ZOP SH-2G; 5 śmigłowców ratowniczych W-3RM „Anakonda”; 2 śmigłowce transportowe Mi-17 oraz 2 śmigłowce W-3T. Ponadto morscy lotnicy dysponują 4. samolotami transportowo – desantowymi An-28TD oraz 2. śmigłowcami Mi-2.

Warto przypomnieć, że załogi śmigłowców W-3RM „Anakonda” przeznaczonych do wykonywania zdań poszukiwawczo - ratowniczych pełnią na lotnisku w Babich Dołach całodobowe dyżury w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.