Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrowcu Św.

W naszym mieście 31 maja 2015 roku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.

 / Fot. PSDo Rodzin, Wspólnot i Organizacji Społecznych miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Jako organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny połączonego z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się dnia 31.05.2015 r. w naszym mieście pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do czynnego udziału w tych przedsięwzięciach.

Jesteśmy grupą osób, wspólnot i organizacji, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. Życie pojawia się, wzrasta i kształtuje w rodzinie. Kiedy nie szanuje się życia człowieka, trudno troszczyć się o jego wolność i własność. Z kolei rodzina oparta na stabilnym związku małżeńskim, to miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielka przygoda i droga osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość.

Spotykamy się 31.05.2015 r. o godz. 14.30 na Rynku. Po krótkiej zabawie, potrzebnej do utworzenia kolorowego korowodu, wyruszamy ulicami naszego miasta do Parku Miejskiego. W czasie przemarszu będziemy demonstrować nasze przywiązanie do wartości życia i rodziny oraz zwracać uwagę na zagrożenie dla trwałości i rozwoju więzów rodzinnych, wyrażających się dramatycznym spadkiem liczby urodzin w naszym mieście. Chcemy w ten sposób pokazać, że również Ostrowiec Świętokrzyski jest miejscem, gdzie rodzina może znaleźć warunki, by godnie żyć.

Maszerujemy jednak również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i nie do zastąpienia, domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy, będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie, troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje.

Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić - dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Do tego, aby nasz głos wybrzmiał jeszcze głośniej potrzebujemy Waszego udziału i wsparcia. Dlatego apelujemy o liczny i czynny udział. Dowodem poparcia naszej idei niech będą własnoręcznie wykonane hasła, kostiumy, kotyliony itp.

Niech tego dnia wybrzmi nasza radość z tego, że żyjemy w rodzinach, że możemy na co dzień cieszyć się obecnością bliskich, że trudy dnia codziennego nie są w stanie zniszczyć tej wartości jaką jest rodzina.

Po zakończeniu marszu zapraszamy do udziału w pikniku rodzinnym w Parku Miejskim. Postaramy się, aby ten czas poświęcony rodzinnie upłynął w radosnej atmosferze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

/Rodzina zapewnia szczęście/

Oczywisty fałsz. Nie zapewnia.
Natomiast może je dać. To zasadnicza róznica.


/Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i nie do zastąpienia, domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem./

/Postaramy się, aby ten czas poświęcony rodzinnie upłynął w radosnej atmosferze./


Proponuję zacząć budować prestiż od niepopełniania błędów w samym słowie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Marszowicz" ma się dobrze... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.