Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy na praktyki on-line do Wiadomości24.pl

Jeśli jesteś studentem dziennikarstwa lub ewentualnie innych kierunków, nie mieszkasz w Warszawie, a chciałbyś odbyć praktyki dziennikarskie - mamy dla Ciebie ofertę. W naszej gazecie internetowej możesz skorzystać z praktyki on-line.

 / Fot. Dawid SobolewskiProcedury są niezwykle proste. Wystarczy być studentem, zarejestrować się w Wiadomościach24.pl, zgłosić e-mailem chęć odbycia praktyk on-line (r.gdak@polskapresse.pl), a potem już tylko pisać, fotografować, nagrywać!

Od 22 lipca 2013 r. opiekunem praktykantów zostaje red. Rafał Gdak.

Praktyki on-line trwają ok. 3 miesiące. W czasie tego czasu praktykanci zobowiązani są przygotować i nadesłać 25 materiałów, czyli ok. 2-3 teksty tygodniowo. W sytuacji, gdy uczelnia ma inne, określone wymagania, możliwe jest ustalenie indywidualnych zasad odbywania praktyki.

Tak jak wszyscy autorzy, tak i praktykanci, przygotowują teksty oryginalne, nigdzie wcześniej nie publikowane. O czym możecie pisać? O wszystkim! O tym co Was interesuje, na czym się dobrze znacie. O sprawach z Waszego miasta, osiedla, z Waszej szkoły. Tematy ustalacie sami, zgłaszacie je e-mailem opiekunowi praktyk, a potem zostaje już tylko to co najprzyjemniejsze - tworzenie materiału!

Wśród 25 wymaganych tekstów muszą się pojawić materiały dotyczące miejscowości, z którą związany jest praktykant, a to przez miejsce zamieszkania, a to przez fakt odbywania w niej studiów. Powinny być to materiały autorskie, oryginalne, oparte na informacjach pozyskanych przez praktykanta od władz miasta lub innych instytucji. Chodzi zarówno o teksty newsowe, jak i artykuły. Praktykant zobowiązany jest do napisania minimum 15 tego typu tekstów.

Kolejną grupą materiałów są tzw. omówienia tekstów, które ukazały się w innych serwisach. W toku praktyki powinno być ich nie więcej niż 5.

Inną grupę stanowią recenzje, wywiady itp. W trakcie praktyki prosimy o napisanie minimum 2 recenzji i przeprowadzenie przynajmniej 1 wywiadu.


Do wymaganych 25 tekstów nie wlicza się materiałów z działu "Moje 3 grosze", czyli wszelkiego rodzaju felietonów, opinii itp.

Nadesłane materiały będą moderowane przez redaktorów, opatrywane uwagami dla piszącego, by ostateczna wersja była jak najlepsza.

Po zakończeniu praktyk Redakcja wystawia dokument zaświadczający o ich ukończeniu.

Dla najlepszych mamy też propozycję samodzielnego redagowania stron Naszego Miasta!

Oto kilka przydatnych linków dla początkujących:
Aleje, place i mosty, czyli ortograficzna trasa turystyczna
Jak dodać mapę do tekstu
Mały przecinek - wielka sprawa
Przewodnik po serwisie Wiadomosci24.pl
Jak pokonać problemy z dodawaniem galerii foto
Skąd brać zdjęcia do artykułów - przegląd źródeł i licencji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ponieważ zainteresowanie praktykami online jest bardzo duże, więc z dniem dzisiejszym na razie zamykamy listę. Kolejnych chętnych zaprosimy w grudniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.