Facebook Google+ Twitter

Zapraszamy na wielkie święto muzyki - festiwal Kody w Lublinie

Osiem dni koncertów w malowniczej scenerii lubelskiej starówki, a tam Lou Reed, Philip Glass, Arvo Part, Laurie Anderson, John Zorn i wielu wielu innych. Wiadomosci24.pl nie mogło tam zabraknąć i objęliśmy to wydarzenie naszym patronatem.

 / Fot. Logo festiwaluZacznijmy od początku. Najpierw był pomysł Jana Bernada, zainspirowanego doświadczeniami wyniesionymi ze wspólnego koncertu z Jackiem Kochanem, Jerzym Kornowiczem i Jarosławem Siwińskim podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

Przygotowania uwieńczyła czterodniowa pierwsza edycja Kodów w maju 2009 roku, podczas której niemalże wszystkie dziedziny sztuki, na czele z muzyką, zagościły na festiwalowych scenach. Jak na debiut - był to bezprecedensowy sukces. Na muzycznej mapie Polski Lublin stał się widocznym punktem ze swoimi Kodami, które nie tylko przyćmiewają pozostałe wydarzenia w tym mieście, ale i mogą konkurować z ich ideologicznym odpowiednikiem, krakowskim Sacrum Profanum. Pojawienie się Tomasza Stańki, Jana Garbarka z The Hillard Ensemble czy specjalnie stworzonych dla Kodów projektów (między innymi wojna tria laptopowego z prawdziwymi dźwiękami czy muzyczna ilustracja "Wypływa ostatni okręt" Angeli Fukushima Duo) oraz szeregu innych polskich i zagranicznych artystów zapoczątkowała nową tradycję. Sądząc po tegorocznym programie, organizatorzy przygotowali wydarzenie o prawdziwie międzynarodowym rozmachu.

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" i Fundacja "Muzyka Kresów" poszły o kilka kroków dalej, wydłużając festiwal o kolejne cztery dni i zapraszając artystów stanowiących prawdziwą światową ekstraklasę. Jednocześnie pierwotna idea festiwalu obejmuje coraz szersze spektrum fascynacji, konfrontując najróżniejsze gatunki, sięgając po muzyków nie schlebiających komercyjnym gustom, a jednocześnie wykazując zaskakującą czujność wobec współczesnej awangardy, co potwierdza lista artystów. Tak więc w dniach 15-22 maja 2010 Lublin po raz drugi rozbłyśnie dzięki Kodom, a my będziemy festiwal dla Was relacjonować.

Zanim to jednak nastąpi, w kilku zapowiedziach opowiem coś więcej o zaproszonych artystach i przedstawię szczegóły festiwalu.

Poniżej zamieszczam ogłoszony program oraz link do strony organizatora, na której znajdują się inne informacje, także dotyczące biletów.

Strona Oficjalna Kodów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.