Facebook Google+ Twitter

Zaprezentuj się na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-20 13:30

Recytujesz? A może bardziej lubisz śpiewać piosenki poetyckie? CSE „Światowid”, organizator XIX Ogólnopolskiego Festiwali Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?, już czeka na zgłoszenia!

Aktorka Olga Bołądź, wykładowca na Akademii Teatralnej w Warszawie - Grażyna Matyszkiewicz oraz Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – to oni będą oceniali prezentacje konkursowe chętnych, którzy chcą spróbować swych sił w recytacji lub piosence poetyckiej.

- Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne, jak i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie, i przesłać do nas kartę zgłoszeniową. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca.

Na najlepszych czekają nagrody.

- Pula nagród finansowych wynosi 15 000 złotych. Poza tym mamy dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe - zestaw akcesoriów skórzanych oraz weekend w Spa – mówi Aleksandra Bednarczuk.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja odbędą się w sobotę, 21 marca, od godz. 10.00 na Scenie na Piętrze. Natomiast wybrane przez siebie piosenki poetyckie uczestnicy będą prezentowali od godz. 16.00 w sali Kina „Światowid”. Artyści, którzy zachwycą jurorów wystąpią na gali finałowej, która odbędzie się 22 marca.

- Z radością witamy w Elblągu tych uczestników, którzy przyjeżdżają do nas od wielu lat, wielokrotnie zdobywając nagrody, jak i te osoby, które na naszej scenie debiutują – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl/index.php/regulamin
(Sylwia Warzechowska)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Elbląg


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.