Facebook Google+ Twitter

„Zaprojektowane po warszawsku“. Stołeczne dzielnice na mapie Europy

Nowa, plakatowa kampania promocyjna warszawskiego ratusza, przedstawia dzielnice Warszawy, na mapie politycznej Europy jako zachodnioeuropejskie kraje. Praga Południe to Wielka Brytania, Ursynów - Włochy, a Żoliborz - Hiszpania.

 / Fot. http://www.warszawa2016.pl/index.php/pol/Aktualnosci/Dzielnice-podbijaja-Europe  public domain Kampania ma reklamować dzielnice miast z ich charakterystycznymi miejscami, jak np. park Skaryszewski na Pradze albo Las Kabacki na Ursynowie. Warszawa starając się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury odwołuje się do lokalnych, dzielnicowych tożsamości. Ratusz na swojej stronie przekonuje, że warszawiacy bardziej niż z całością miasta, identyfikują się z dzielnicami. Stąd wzięła się inspiracja kampanii.

Aby dodatkowo promować miasto, autorzy i pracownie tworzące materiały promocyjne kampanii ESK 2016, opatrzą je szyldem: „Zaprojektowane po warszawsku“. W zamyśle ratusza ma to przekonywać o sile sektora kreatywnego w stolicy.

 / Fot. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,34862,9266358.html?i=0 / public domainTytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest przyznawany od 1985 r. Dotychczas z polskich miast otrzymał go tylko Kraków. Miasto zostanie wybrane na podstawie konkursu. Do rywalizacji zgłosiły się: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław. W Hiszpanii toczy się równolegle podobna rywalizacja. Sprawozdanie z przygotowań przedstawi Komisja Selekcyjna, składająca się z ekspertów mianowanych przez Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Komisja wytypuje jedno miasto. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nada nominację, następnie powiadomi instytucje europejskie. Zwycięskie laury przyzna Rada Unii Europejskiej. Ostateczny werdykt poznamy 21 czerwca - czytamy w serwisie Gazeta.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.