Facebook Google+ Twitter

Zaprojektuj witraż do kościoła św. Jana w Gdańsku

Jesteś utalentowanym artystą plastykiem? Nadbałtyckie Centrum Kultury ogłosiło konkurs na projekt instalacji artystycznej imitującej witraż.

Kościół św. Jana w Gdańsku / Fot. Malgorzata MichnowiczPo raz kolejny w ramach "Świętojańskiego Świętowania", Nadbałtyckie Centrum Kultury proponuje młodym artystom udział w konkursie, w którym nagrodą jest 3000zł i pokazanie szerszej publiczności zwycięskiej pracy. Miejscem prezentacji będzie, jak co roku, kościół św. Jana w Gdańsku, gdzie w oknie na elewacji południowej zawiśnie najlepszy projekt. Imitacja witraża zostanie wydrukowana na folii, pocięta i przyklejona do szyb, tak by tworzyła jedną całość. Za dnia będzie zwykłym witrażem, widocznym tylko z wnętrza kościoła, wieczorek będzie podświetlany od środka i eksponowany na zewnątrz.

Projekt ten ma być pracą typu "site specific", czyli opowiadającą o miejscu, w którym się znajdzie, gdyż kościół św. Jana jest miejscem wyjątkowym. Celem tego konkursu jest przywołanie historycznych wspomnień tego obiektu. Po drugiej wojnie światowej, przez prawie 50 lat kościół ten był w ruinie, dopiero w 1995 roku Archidiecezja Gdańska oddała go do użytkowania NCK.

Udział w konkursie mogą wziąć studenci i absolwenci z ostatnich czterech lat wyższych uczelni artystycznych w Polsce. Prace konkursowe należy nadesłać do 15 maja 2008 do Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Regulamin konkursu wraz z innymi potrzebnymi informacjami można znaleźć na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Wreszcie daje się młodym szansę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

trzeba przygotować projekt, a potem to zostanie wydrukowane na specjalnej foli i naklejone na szyby, więc w sumie nie trzeba umieć robić witraży, tylko mieć pomysł na to, co on ma przedstawiać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) bo info moze sie komus przyda ;P
hmm...ale żeby witraż... to bardzo zdolnym trzeba być...

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapisałam w kalendarzu, więc na pewno zdam z tego relację :) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam prośbę do autorki p.Małgorzato proszę napisać kto wygrał i dołączyć fotkę jezeli się uda

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy projekt, warto dać szansę ..., niech wygra najlepszy ... +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.