Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5759 miejsce

"Zaproś Obamę do Auschwitz". Dołącz do akcji

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-05-30 12:50

RMF FM i RMF24, w związku z wypowiedzią prezydenta Stanów Zjednoczonych o "polskich obozach śmierci", podczas gali przyznania Prezydenckiego Medalu Wolności dla Jana Karskiego, zainicjowały akcję "Zaproś Obamę do Auschwitz".

 / Fot. Ewa KrzysiakOd wielu lat słyszy się co jakiś czas, jak za granicą, szczególnie w mediach, pojawiają się obraźliwe i nieprawdziwe sformułowania o "polskich obozach koncentracyjnych czy polskich obozach śmierci". Tym razem takie słowa padły z ust prezydenta USA Baracka Obamy. W ramach protestu RMF FM i RMF24 rozpoczęły akcję "Zaproś Obamę do Auschwitz" zapraszając Obamę do Polski, do obozu w Auschwitz-Birkenau,by na miejscu poznał prawdziwą historię obozów śmierci.

Każda osoba, która popiera tę akcję może do niej dołączyć. Należy wysłać maile z zaproszeniem do Białego Domu i sztabu wyborczego Baracka Obamy na adres Info@messages.whitehouse.gov (Biały Dom) oraz info@barackobama.com (sztab wyborczy Baracka Obamy) wklejając poniższy tekst:

Szanowny Panie Prezydencie, Popełnił Pan bolesną dla Polaków pomyłkę przemawiając podczas wręczania Prezydenckiego Medalu Wolności w dniu 29 maja 2012, używając określenia "Polish death camps" w odniesieniu do nazistowskich obozów zagłady. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Pana do Polski, by odwiedził Pan nazistowski obóz koncentracyjny w Auschwitz i poznał prawdziwą historię nazistowskich zbrodni popełnianych na terenie okupowanej Polski. Poniżej znajduje się kilka faktów, dotyczących obozu w Auschwitz, które przybliżą Panu wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Fakty zostały zaczerpnięte z oficjalnej strony internetowej Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau http://pl.auschwitz.org/h/ Dowie się Pan tam, że - "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy." - "W latach 1942-1944, w ramach "ostatecznego rozwiązywania kwestii żydowskiej" (Endlösung der Judenfrage), KL Auschwitz pełnił rolę największego nazistowskiego ośrodka zagłady ludności żydowskiej z okupowanych przez Trzecią Rzeszę oraz sprzymierzonych z nią krajów europejskich." - "Większość przywiezionych wówczas do Auschwitz, w transportach zorganizowanych przez Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA), co najmniej 1,1 mln Żydów, wśród nich ponad 200 tys. dzieci i młodocianych, zgładzono niezwłocznie, bądź niedługo po przywiezieniu w komorach gazowych." - "Podstawowym celem polityki niemieckiej na obszarze okupowanej Polski po zlikwidowaniu polskiego państwa i jego instytucji była eksploatacja zasobów materialnych, siły roboczej oraz usuwanie z jej terenu miejscowej ludności - Polaków i członków mniejszości narodowych. Odbywało się to poprzez ich wysiedlenie i systematyczną eksterminację." Zapraszamy Pana w dowolnie wybranym przez Pana terminie. Muzeum jest czynne codziennie od 8.00 do 19.00 Z poważaniem,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

potato
 • potato
 • 31.05.2012 20:17

Zaprosmy do Polski do" miast żywych" tak jak zaprasza Michael Ansley
http://www.interia.tv/sport,4043,0,1,1803950?utm_source=interia.pl&utm_medium=link_na_SG_portalu&utm_campaign=wideo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat wrażliwy jak zawsze .! Powinien powiedzieć - Niemieckie obozy zagłady ludzkości , na obecnych ziemiach Polskich , Ale diabeł tkwi w szczegółach . Teraz są Polskie ale zbudowane nie przez Polaków choć rękę przyłożyli rożni ludzie , i spór czy dobrowolnie czy nie teraz jest nie istotny , ale na pewno są symbolem i warto aby w najbliższej przyszłości Barak Obama poznał dotkliwa prawdę o ludobójstwie tych obozów zagłady ludzkości . Wiec mowie Panie prezydencie stanów zjednoczonych Ameryki zapraszamy do zapoznania się tutaj na miejscu tych obozów zagłady ludzkości.! Ludzie ludziom zgotowali ta gehennę . Stara zasada oko za oko ząb za ząb.! Lub niema zmiłuj sie, itd. Szatan rządzi ludzkimi sercami , a gdzie miejsce dla Boga w ludzkim sercu czy tylko tacy jak Maksymilian Kolbe to jednostki , ? spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. ??? Miłość przezwycięży wszystko.! I tak się powinny takie sprawy kończyć wybacz aby i tobie wybaczono człowiecze ,? jeśli ty nie przebaczysz to i tobie Bóg nie przebaczy. ! A zło dobrem zwyciężaj.!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan cytat
 • jan cytat
 • 31.05.2012 12:09

Żydowskie obozy zagłady albo żydowskie obozy koncentracyjne nie są określeniem, które mijałoby się z prawdą. Prawdziwość tego określenia łatwo udowodnić przyjmując kryterium narodowości ofiar. W jednym z żydowskich obozów koncentracyjnych, który nazywał się Auschwitz ginęli przede wszystkim Żydzi, trudno więc mówić, że ten obóz żydowskim nie był. Żydowskie ofiary, żydowski obóz zagłady, ale też żydowska „załoga” obozu. Trzeba wiedzieć lub pamiętać, że głównymi „pracami” związanymi z eksterminacją Żydów zajmowali się sami Żydzi, a nawet nadzorowali proces ludobójstwa własnego narodu. W żydowskich obozach zagłady istniały takie funkcje jak kapo, czyli obozowa policja wspierająca niemieckich ludobójców, w katowaniu i prześladowaniu Żydów. Ta formacja paramilitarna składała się z Żydów i to żydowscy kapo w sposób znaczący zarządzali żydowskimi obozami zagłady. Podobnie wyglądały relacje w samym procesie zagłady i tutaj muszę się odwołać do drastycznych przykładów z lektury szkolnej: „Medaliony” Zofii Nałkowskiej. Palenie zwłok żydowskich dzieci, kobiet, mężczyzn i całych rodzin, między innymi tym zajmowali się żydowscy więźniowie. Transport zwłok z komór gazowych do krematoriów, czyszczenie pieców, przewożenie ciał do dołów, a nawet oprawę muzyczną przy tych „działaniach” zabezpieczali żydowscy pracownicy „porządkowi”, żydowscy muzycy, żydowscy funkcjonariusze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan cytat
 • jan cytat
 • 31.05.2012 12:06

„Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.” – Izaak Singer były sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 2001–2007.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 43 roku to Roosvelt był już w takim stanie, że było mu zupełnie wszystko jedno... Trudno na podstawie jego przypadku uogólniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy Karski opowiadał przed Roosveltem o zagładzie Żydów (w 1943 r.), ten zniecierpliwiony spytał się o los polskich koni. Czyż to nie znamienne. Żydzi amerykańscy podobnie wówczas odbierali problem polskiego żydostwa - czyli holocaust.
Czym więc się przejmować, Ewo :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 30.05.2012 21:38

Ludzie dajcie sobie spokój to jest historia,ale inna!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oburzony
 • Oburzony
 • 30.05.2012 20:11

Ja w kazdym razie popieram ten apel i zaproszenie ciemnego prezydenta

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytacz
 • Czytacz
 • 30.05.2012 19:59

Niektórzy z komentujących czytają tylko wstęp zamiast całego tekstu? Przecież jest napisane cyt. "Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co wybielać na siłę. Jako państwo musieliśmy, ale jako pojedynczy ludzie nie zawsze i niekoniecznie. Tu nie można upraszczać. Było też dużo ludzi wierzących w dobrą wolę komunizmu, tak jak teraz jest mnóstwo przekonanych o pokojowym nastawieniu wojującego islamu. (Metody i cele bardzo podobne).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.