Facebook Google+ Twitter

Zaproszeń na uroczystość podpisania traktatu lizbońskiego wciąż nie ma

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 14:15

Europejscy politycy chętnie przyjechaliby na uroczystość podpisania traktatu lizbońskiego przez polskiego prezydenta, ale do Brukseli jeszcze nie dotarło oficjalne zaproszenie. Rano pojawiłą sie informacja, że Lech Kaczyński podpisze traktat w niedzielę, ale potem została zdementowana.

W unijnych instytucjach mówi się, że ma być zorganizowana uroczystość z udziałem gości. Wśród zaproszonych wymienai się szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso, przewodniczącego Europarlamentu Jerzego Buzka, a także szwedzkiego premiera Fredrika Reinfeldta. Otoczenie Jose Barroso daje do zrozumienia, że przewodniczący Komisji chętnie pojawiłby się na uroczystości. Także Jerzy Buzek wyraził chęć przybycia.

„Przewodniczący otrzymał sygnał, że prezydent chciałby go zaprosić, ale nie mamy potwierdzonych jeszcze szczegółów" - powiedziała rzeczniczka przewodniczącego Europarlamentu Inga Rosińska. Dodała, że ponieważ informacja o uroczystości pojawiła się w tym tygodniu, pozostaje jeszcze kwestia skoordynowania kalendarza wszystkich osób.

Szwedzkie przewodnictwo też wie o planowanym uroczystym podpisaniu traktatu lizbońskiego przez polskiego prezydenta, ale na razie nie ma oficjalnych informacji o wystosowanym zaproszeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.