Facebook Google+ Twitter

Zaproszenia na film "Polak potrzebny od zaraz" jeszcze tylko dziś!

Jeszcze tylko dziś możecie zdobyć zaproszenia na film "Polak potrzebny od zaraz". Wystarczy wysłać maila do redakcji. Na zgłoszenia czekamy do 22.30! Od jutra będziecie mogli odbierać zaproszenia na Domaniewskiej.

 / Fot. Materiały dystrybutoraJuż niebawem do polskich kin wejdzie najnowszy film Kena Loacha, pt. "Polak potrzebny od zaraz". Reżyser "Wiatru buszującego w jęczmieniu" tym razem skupił się brytyjskich pracodawcach i ich polskich podwładnych, którzy masowo wyjeżdżali na Wyspy po rozszerzeniu Unii Europejskiej. W redakcji Wiadomości24.pl czekają na Was podwójne zaproszenia na specjalny pokaz filmu!

"Polak potrzebny od zaraz" (oryginalny. tytuł "It's a Free World") to kolejny film Kena Loacha traktujący o robotniczym środowisku imigrantów w Wielkiej Brytanii. Główną bohaterką jest 30-letnia Angie (Kierston Wareing), która wraz ze swoją współlokatorką postanawia założyć własną firmę rekrutującą Polaków do pracy. Ich agencja pośrednictwa pracy działa w szarej strefie, a kobiety dzięki rożnych trikom omijają prawo.

Angie jest osobą silną, sprytną i ambitną. Ma poczucie, że jej pięć minut właśnie nadeszło i musi szybko działać, aby ich nie zmarnować. Jej apetyt zaczyna rosnąć w miarę jedzenia, a raczej zarabiania coraz większych pieniędzy. Wysokie zarobki kuszą ją coraz bardziej. Wiadomo jednak, że uczciwe zarobienie naprawdę dużych pieniędzy w bardzo krótkim czasie graniczy z cudem. Jednocześnie w życiu kobiety pojawia się Karol (Leslaw Żurek), który także poszukuje szczęścia na Wyspach. Czy ta znajomość będzie miała wpływ na jej plany?

Inspiracją do napisania scenariusza do filmu "Polak potrzebny od zaraz" były historie imigrantów w Wielkiej Brytanii. Scenarzysta Paul Laverty spędził wiele godzin na rozmowach z robotnikami różnych narodowości, którzy byli wykorzystywani przez swoich pracodawców. Opowiadali mu wręcz przerażających przeżyciach. Niejednokrotnie byli zmuszani do pracy ponad siły, po czym nie otrzymywali zapłaty. Dla wielu przybyszów Wielka Brytania nie okazała się rajem, a przedsionkiem piekła.

Scenariusz doceniło jury na 64. Festiwalu w Wenecji, które okrzyknęło go najlepszym z zaprezentowanych w konkursie. Film zdobył także Złotą Palmę na MFF Cannes 2006.

***
Na naszych Czytelników czekają podwójne zaproszenia na specjalny pokaz filmu, który odbędzie się 5 marca o 19.15. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres redakcja@wiadomosci24.pl. W tytule wpiszcie "Polak potrzebny od zaraz". Bilety będą do odebrania na I piętrze w budynku Saturn (ul. Domaniewska 41, Warszawa).

"Polak potrzebny od zaraz"
5 marca (środa)
godz. 19.15
NoveKino Praha
ul. Jagiellońska 26 Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.