Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26360 miejsce

Zaproszenie na "Burzową noc" warszawskiego Teatru 21 wręczone

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-28 14:07

„Portret” to spektakl Teatru 21, który tworzą osoby z zespołem Downa i autyzmem, zainspirowany książką Michéle Lemieux "Burzowa noc". Książka Lemieux zbudowana z abstrakcyjnych ilustracji i prostych, ale nieoczywistych pytań, stała się pretekstem do budowy autorskich kolekcji obrazów wyobraźni aktorów z Teatru 21. Podwójne zaproszenie na 5 lutego, na godzinę 17 otrzymuje Ewa Krzysiak.

 / Fot. plakatCo znajduje się w głowie? Jaki portret siebie noszę? Jaki portret mojej osoby tworzą inni? Co kryje się pod hasłami: Down, autystyk? Ukryte myśli, kłamstwa, sny, marzenia, słowa i zdania wydobyte z głów aktorów podczas prób - połączone z tekstem Lemieux - budują treść spektaklu.

Chcę WEJŚĆ do środka mojej głowy! Mijam pomysły i myśli... Złości mokre wiszą na sznurkach, sny leżą na łóżku i na podłodze. Wspomnienia pochowane w drzewach, roi się od głupot... pytania poukładane jak stogi siana. Grzechy pochowane w pamięci i w długopisach. Lenistwo leży na leżaku. Przekleństwa pochowane z tyłu głowy obok planów na przyszłość. Głowa mi puchnie. Potrzebuję pomocy! Potrzebuję pomocy...Michéle Lemieux.

Na premierę spektaklu zapraszamy do Teatru Studio 5 lutego2011r., godz. 17

 / Fot. Mat.prasowe Teatru Studioreżyseria: Justyna Sobczyk
scenografia / kostiumy: Agata Skwarczyńska
muzyka: Paweł Andryszczyk
wideo animacje: Szymon Celej
ruch: Bożena Gawerska-Panfil
występują: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Piotr Czempiński, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Marta Stańczyk, Piotr Swend

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 10 zł

 / Fot. Mat.prasowe Teatru StudioTeatr 21 działa od pięciu lat przy Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Założycielką i reżyserką Teatru jest Justyna Sobczyk. Spektakl realizowany jest w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjno-artystycznego INKLUSIV. PROGRAM STUDYJNY. Kuratorem projektu jest Paweł Dobrowolski. Premiera miała miejsce 14 listopada 2010.

INCLUSIV to nowy, interdyscyplinarny projekt edukacyjno-artystyczny Teatru STUDIO, którego celem jest odzyskanie dla teatru marginalizowanych jednostek i całych grup środowiskowych tzw. inkluzja teatralna. Za pomocą medium teatru chcemy zwrócić uwagę na grupy marginalizowane w dyskursie publicznym (osoby z zespołem Downa, schizofrenicy, blokersi, ludzie otyli) i poprzez ich sztukę uwrażliwić na nie. Służyć temu będą nowoczesne formuły warsztatów oraz pokazy spektakli realizowanych w ramach programu.

Projekt został zrealizowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miast Stołecznego Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie nie przejmuję się tym co inni piszą. Bilety za "frico" no można tak powiedzieć ,tylko z ja zawsze piszę recenzję tak jak to czuję, więc nie wiem czy to za "frico" czy za recenzję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu, niech sobie mówią, skoro innych tematów nie mają.
A spektaklem jestem zainteresowana ze względu na temat, bo dotyczy mojego dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojtku, Ewo, bo ktoś Was nazwie "łapaczem biletów za friko", jak mnie "łapaczem książek".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie skorzystam z oferty a i recenzję oczywiście napiszę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zainteresowana ...bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.